22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meşalelerin ateşi söndü
26 Haziran 2012 Salı 10:32

Meşalelerin ateşi söndü

Dikmen Belediyesi ve ona bağlı köyleri simgeleyen 11 Meşale Festivali sona erdi

 

Dikmen Belediyesi tarafından organize edilen” 3’üncü 11 Meşale Festivali” çeşitli etkinliklerle sona erdi.Dikmen Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Festival’in üçüncü günü Dikmen Sinema Salonu’nda Yönetmenliğini Derviş Zaim’in yaptığı “Gölgeler ve Suretler” filminin gösterimiyle başladı.

 

Fahri kültür elçisi

Festival alanında Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ve Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CPT/BG) Gazimağusa milletvekili Arif Albayrak’ın “Gölgeler ve Suretler” film yönetmeni Derviş Zaim’e, ülkede kültüre ve sanata yaptığı katkılarından dolayı “Fahri Kültür Elçisi” unvanı verilmesini simgeleyen plaketi Zaim’e takdim edildi.

 

“Her zaman kültür-sanatı destekleyeceğiz”

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi Festival kapanış konuşmasında her yıl geleneksel hale getirilen ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “11 Meşale Festivali’ne” emeği geçen ve katkı koyan tüm herkese teşekkürlerini etti. Çelebi, Dikmen Belediyesi’nin çağdaş ve kaliteli hizmet anlayışını hedef alarak, kültürel ve sanatsal etkinliklere her zaman yer vermeye devam edeceklerini belirtti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ