18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmetçik’te Eko Gün heyecanı
13 Mayıs 2012 Pazar 11:50

Mehmetçik’te Eko Gün heyecanı

Mehmetçik’te “Bu Kültür Bizimdir” adı altında Eko Gün etkinliği gerçekleştirildi

AYŞE BULUT

 Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği Mehmetçik Şubesi “Bu Kültür Bizimdir” sloganı ile “1. Eko Gün” etkinlikleri düzenledi. Mehmetçik Belediye Parkındaki gün boyu devam eden etkinliğe katılım yoğundu. Etkinliğe Mehmetçik Kadın Kolları Başkanı Gülşen Öncel, K.T Kadınlar Birliği Başkanı Gülten Feridun, Mehmetçik Belediye Başkanı Beyazıt Adalıer ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte Kıbrıs Türk Kültürünü yansıtan ürünlerin yanında, Mehmetçik köyünün simgesi sucuk, zivania , peksimet, çörek, sıcak ekmek, ipek böceği işleri, ahşap oymacılık, el işleri ve çeşitli el sanatları da sergilendi.

 

Öncel: Kültürümüzü tanıtıyoruz

K.T Kadınlar Birliği Mehmetçik Şübesi Kadın Kolları Başkanı Gülşen Öncel, etkinlikte yaptığı konuşmada, Eko Gün etkinliklerini gelenekselleştireceklerini vurguladı. Öncel, etkinlikte kurulan stantlarla  ailelerin bütçesine katkıda sağlamanın yanında, Kıbrıs Türk Kültürünü tanıttıklarını söyledi.

 

Feridun: Çok mutlu olduk

K.T  Kadınlar Birliği Başkanı Gülten Feridun da, böylesine güzel bir etkinliğin düzenlenmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür etti. Feridun, Balalan’lı olmasına karşın, kendini  Mehmetçik’li gibi hissettiğini ifade ederek, bölge adına etkinliğin anlamlı olduğunu kaydetti.

 

Adalıer: Her şey güzel olur

  Mehmetçik Belediye Başkanı Beyazıt Adalıer de, kadın örgütleri başkanları ve  etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere çok teşekkür etti. Adalıer, “Hanımların elinin değdiği her şeyin güzel oldur, stantlarda satılan her ürünün de hanımların alın terleri var” dedi..  Adalıer, tüm annelerin anneler gününü de kutladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ