22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meddah tadında stand-up !
16 Kasım 2011 Çarşamba 12:21

Meddah tadında stand-up !

Susuzlu'nun gösterisinde 1950’lerden günümüze Kıbrıs’ta yaşam anılarla paylaşılıyor !

Kıbrıs Türk Komedi Tiyatrosu yeni sezona Alper Susuzlu’nun yazıp yönettiği, Çakulet Kutusunda Fotoğraflar ya da Cemal Dayı Solina Stand-Up gösterisiyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

 

Meddah tadında

 

Yalnız başına yaşayan bir adamın çocukluk ve gençlik anılarını, çocuklarına olan hasretini ve onları görebilme hayaliyle avuntusunu anlatan Çakulet Kutusunda Fotoğraflar isimli oyun meddah gösterisi olma özelliğini taşıyor.

 

 

Yaşam anılarla paylaşılıyor”

 

Sahneye konan oyunla birlikte izleyicileri yolculuğa çıkacağını belirten Alper Susuzlu, vefa, sevgi, hasret gibi temaların temel olarak irdelendiği gösteride 1950’lerden günümüze Kıbrıs’ta yaşamı anılarla paylaşıldığını dile getirdi.

 

Ailenin önemini anlatmak istedim”

Çocukluk ve gençlik anılarını, büyüklerinden öğrendiklerini ne zamandır izleyiciyle paylaşmak istediğini belirten Susuzlu, bir ailenin hikayesini değil, aile kurumunun önemini anlatmak istediğini söyledi.

 

Babasına adadı

 

Alper Susuzlu Çakulet Kutusunda Fotoğraflar gösterisini rahmetli babası Kemal Recep Susuzlu’ya ayrıca makale ve Nigose Baba romanından alıntılar yapma izni veren Arif Hasan Tahsin’e adadığını belirtti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ