16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclis’te Pazartesi sendromu
08 Nisan 2011 Cuma 16:35

Meclis’te Pazartesi sendromu

Değişikliğe tepkili 6 vekil Meclis Genel Kurulu’na katılmayacak

Kabine değişikliğine tepkili 6 vekil Pazartesi günü Meclis Genel Kurulu’na katılmayarak nisap konusunda Başbakan’ı terletecek gibi görünüyor...

 

Pazartesi günü yasama göreviyle toplanacak olan Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda hükümette yapılan revizyonla ortaya çıkan tepkiler nedeniyle ciddi bir nisap sorunu yaşanacağı ifade ediliyor.

 

Ulusal Birlik Partisi’nin 27 Milletvekilinden 6’sının Genel Kurul’a katılmayacağına kesin gözüyle bakılırken, Başbakan İrsen Küçük’ün Pazartesi günü ile ilgili olarak ciddi stres altında olduğu ifade ediliyor.

 

Özellikle Girne Grubu olarak tabir edilen Ergün Serdaroğlu, Necdet Numan, Mehmet Tancer ve İçişleri Bakanlığı görevinden alınan İlkay Kamil’in dün itibarıyla Pazartesi günü Meclis gitmeyecekleri kararı aldıkları öğrenildi.

 

Öte yandan Tarım Bakanlığı görevinden alınan Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre’nin yakın çevresine, “Pazartesi nisabını sağlasınlar da görelim” dediği ve ailesi ile birlikte yurt dışına tatile gitmeye hazırlandığı öğrenildi. Güzelyurt’taki iki bakanlığı bire indiren Başbakan İrsen Küçük’e büyük tepki gösteren Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda ise Pazar günü Türkiye yolcusu.

 

Bu durumda 27 Milletvekiline sahip olan Ulusal Birlik Partisi, Pazartesi sadece 20 Milletvekili ile meclis oturumunu açmaya çalışacak. Muhalefetin yardımcı olmaması durumunda, hükümet mecliste nisabını sağlayamayacak gibi görünüyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ