12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclis Kupası için atacaklar
15 Nisan 2011 Cuma 11:07

Meclis Kupası için atacaklar

75 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek atışlar, bölge poligonlarında yapılacak

KKTC Atıcılık Federasyonu 2011 yılı faaliyet programı çerçevesinde 16-17 Nisan 2011 Tarihleri arasında KKTC Meclis Başkanlığı Trap-Skeet Kupası Müsabakası’nı organize etti. Müsabaka Olimpik atıcılık disiplinleri olan Trap ve Skeet branşlarında Federasyon’a üye kulüplerden 75 atıcı sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek ve iki gün devam edecek olan müsabaka atışları bölge poligonlarında yapılacaktır.

 

Atıcılık Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Trap müsabaka atışları Gazimağusa Bölgesinde bulunan Dr. Fazıl Küçük Poligonu’nda ve Skeet müsabaka atışları da Lefke Bölgesinde bulunan Lefke Poligonu’nda düzenleneceği belirtildi.

 

KKTC Meclis Başkanlığı Kupası’nda Lefke A.A.Birliği, Gazimağusa A.A.Birliği, Girne A.A.Kulübü, Lefkoşa A.A.Kulübü, Çamlıbel A.A.Kulübü, Maraş A.A.Birliği ve Gönyeli A.A.Kulübü mücadele edecek.

 

Müsabakalar süresince ferdi klasmanda atıcılar; büyük erkek, genç erkek, veteran erkek ve büyük bayanlar kategorilerinde 125 hedef plağa atışlar yapacaklar. 125 atıştan sonra atıcıların kategorileri içerisinde elde ettikleri vuruş puanı esasına göre sıralamaları yapılacaktır. En yüksek vuruş puanına göre ilk 6 sırada yer alan atıcılar müsabaka Ferdi derecelendirmesinin yapılacağı 25 hedeflik Final atışlarını gerçekleştireceklerdir. Atıcı sporcuların vuruş puanları ayrıca kulüplerinin takım derecesini oluşturacaktır. Olimpik Trap ve Skeet müsabaka atışları ISSF’nin (Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu) teknik kuralları çerçevesinde gerçekleştirilecektir. Ödül töreni, Federasyon tarafından belirlenecek daha sonraki bir tarihte düzenlenecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ