20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Meçhul Tutsaklar’, Türkiye turunda!
14 Ekim 2011 Cuma 13:24

‘Meçhul Tutsaklar’, Türkiye turunda!

Belgeselin Türkiye gösterimleri, Ankara’yla devam ediyor...

“Meçhul Tutsaklar” belgeselinin Türkiye gösterimleri Ankara’yla devam ediyor.


 

Türkiye gösterimleri çerçevesinde önceki gün İzmir galası gerçekleşen belgesel dün saat 19:00’da da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde tanıtıldı.


“Meçhul Tutsaklar” belgesel film ve kitabının İzmir galası Konak Belediyesi ve KKTC İzmir Konsolosluğunun organizasyonuyla Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Gala gecesine İzmir Vali Yardımcıları, Konak Belediye Başkanı, KKTC İzmir Başkonsolosu ve İzmirliler katıldı.
 

 

Umar: Önemli bir kesit


Galada, KKTC İzmir Konsolosu Uğur Umar, Konak Belediyesine ve Cem Kar’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, 1963 ve 1974 yılları arası Kıbrıs Türklerinin verdiği var oluş mücadelesine vurgu yaparak, “Birinci harekat ile ikinci harekat arasında yaşananlar tarihimiz açısından önemli bir kesit. O günlere dikkat çeken Meçhul Tutsaklar belgesel film ve kitabı bu noktada çok büyük önem taşıyor” dedi.
 

 

 

Kar’a plaket verildi

 

Gecede ayrıca, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, İzmir Vali Yardımcısı Ardahan Totuk Ve Cem Kar birer konuşma yaptı. Gösterim, Cem Kar’a plaket takdimi, kokteyl ve imza günü ile sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ