20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Matbaaya YGS baskını!
23 Nisan 2011 Cumartesi 14:59

Matbaaya YGS baskını!

AKP'li Çelik iddialı konuştu: 'En ufak bir şey çıktığı takdirde...

YGS'de şifre skandalının ardından başlatılan soruşturma sürüyor. Savcı, soru kitapçıklarının basıldığı matbaada arama yapıyor. İncelemeyi değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, "En ufak bir şey çıktığı ya da bir tek mağdur olduğu taktirde ÖSYM Başkanı'nı en başta ben yerden yere vururum" dedi…

 

Ankara'da YGS'deki şifreleme iddiasıyla ilgili soruşturma yürüten savcılık, ÖSYM'nin sınav kitapçıklarının basıldığı matbada arama başlattı.

 

Bilkent'deki Meteksan Matbaası'na Başsavcı Vekili Şadan Sakınan'ın talimatı ile sabah saatlerinde gelen polis, bilirkişi ve TÜBİTAK'dan gelen kriptoloji uzmanları, inceleme başlattı.

 

Meteksan Matbaası'nın, pazar günü yapılacak Yüksek Lisans Sınavı (ALES) nedeniyle kapalı dönemde olduğu gerekçesiyle, içeriye giren ekiplerin cep telefonları ve kayıt cihazlarına el konuldu.

 

 

“İstismar edildi”

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ise, matbaada yapılan incelemeleri değerlendirdi.

 

Şifre meselesinin çok istismar edildiğini ve ÖSYM'nin kurulduğu günden bu yana kadar optik okuyucuların değerlendirme yapması için zaten her dönem bir şifre olduğunu söyleyen Çelik, şu açıklamalarda bulundu:

 

 

“Ben yerden yere vururum”

 

"Bu şifrenin birilerine servis edilip edilmediği adaylar tarafından bilinip bilinmediği önemlidir. ÖSYM defalarca açıklama yaptı. Yakında sonuçları açıklanacak. Bir tek mağdur varsa o zaman gidip bunların yakasına yapışacağız. Mahkemeye intikal eden bir konu var. Matbaada araştırma yapılabilir, ÖSYM'nin bürolarında arama yapabilirler. Eğer gerçekten bu iddiaları haklı çıkaracak iğnenin ucu kadar bir şey bulunursa burada en önce ÖSYM'nin Başkanını ben yerden yere vururum. Burada hakkaniyetle adaletle ve kesinlikle vatandaşın adalet duygusunu zedelemeden sınav yapılması bizim vazifemizdir, görevimizdir. Meseleye böyle bakılır. Yasal süreç devam ediyor. Ahmet'i Mehmet'i Çağırabilir. Bu işin seyridir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ