20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Maskeli tanıtım!
16 Nisan 2011 Cumartesi 14:39

Maskeli tanıtım!

Balbay'ın kağıttan maskesi ile "Hepimiz seninle tutukluyuz" sloganı atıldı

CHP İzmir adaylarını tanıttı. İzmir ikinci bölge ikinci sıradan milletvekili adayı gösterilen "Ergenekon" soruşturması tutuklusu gazeteci Mustafa Balbay'ın adı anons edildiğinde partililer Balbay'ın kağıttan maskesini taktı ve "Hepimiz seninle tutukluyuz" sloganı attı…

 

CHP İzmir milletvekili adaylarını, İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde tanıttı. CHP bayraklarıyla süslenen 800 kişilik salonun dışı da doldu. Yaklaşık bin 200 kişinin katıldığı toplantıda, CHP reklam filmi barkovizyondan gösterilirken, Onur Akın'ın seslendirdiği "Kılıçdaroğlu' şarkısı ile "Bir ıslık da sen çal' adlı şarkı çalındı.


Törene liste dışı kalan İzmir'in altı milletvekilinin katılmaması dikkat çekti Törene, DP Genel Başkan Yardımcılığı'ndan istifa ederek, CHP'den aday gösterilen Aytun Çıray da katıldı.


 

Sıra Balbay'a geldiğinde ayağa kalkıp maske taktılar

 

Adaylar arasında en çok alkışı Musa Çam, Mustafa Moroğlu, Mehmet Ali Susam, Levent Piriştina aldı. Suikasta kurban giden Gazeteci Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu, eşinden söz edildiğinde gözleri doldu. Aday tanıtımında sıra ikinci bölge ikinci sıra adayı Mustafa Balbay'a geldiğinde partililer ayağa kalkıp Balbay'ın kağıttan posterini yüzünü taktı."Hepimiz seninle tutukluyuz"

 

Balbay'ın kardeşi Suat Balbay, maske ile sahneye çıktı ve partilileri selamladı. Partililer, "Hepimiz seninle tutukluyuz", "Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek", "Ya istiklal ya ölüm, tam bağımsız Türkiye" sloganını attı.


CHP ikinci bölge birinci sıra milletvekili adayı ve Genel Başkan Yardımcısı Alattin Yüksel, sabah saatlerinde babasını kaybettiği için aday tanıtım törenine gelemedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ