23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marketler fonlara karşı
10 Mayıs 2011 Salı 11:16

Marketler fonlara karşı

Marketler Birliği, fonlarla ülkenin pahalılaştırıldığını söyledi...

Marketler Birliği, hükümetin ülkede pahalılık yaratacak her türlü faaliyetten uzak durması gerektiğini kaydederek, fonlarla ülkenin pahalılaştırıldığı görüşünü belirtti.

Marketler Birliği Başkanı Fuat Nesip Nalcıoğlu, yazılı açıklamasında Kuzey Kıbrıs’ın Güney’e göre pahalı olması halinde, ülke ekonomisinin kaybedeceğine inandıklarını ifade ederek, ithalatta süt ve süt ürünlerine getirilen fonun yarardan çok zarar getireceğini; Kuzey Kıbrıs’ın kaybedeceğini kaydetti.

 


“Gıda ürünlerindeki fonlar kaldırılsın”


Nalcıoğlu, tüketicilerin doğal olarak bütçe hesabı yaparak daha ucuz yerlerden alışveriş yapacağını; tüketicilerin özgürlüklerine dokunulmasını istemediklerini vurgulayarak, “Biz Kuzey Kıbrıs’ın daha kaliteli ürünleri daha ucuza satmasının sağlanmasını istiyoruz. Gıda ürünlerine getirilen fonların kaldırılmasını talep ediyoruz. Ancak bunu, ülkemizin en gözde kesimlerinin başında gelen hayvancılarımızın da zarara uğratılmadan yapılmasını talep ediyoruz” dedi.Hayvancılığın devletçe desteklenmesi gerektiğini dile getiren Fuat Nalcıoğlu, bu desteğin ithal süt ürünlerine fon konulmasıyla olamayacağını; fonların Kuzey Kıbrıs’ı pahalılaştırdığını; hayvancıların girdi maliyetlerini düşürecek destekler uygulanması; süt paralarının da gününde ödenmesi gerektiğini anlattı.

 


“Süt ürünleri sübvansiye edilsin”


Nalcıoğlu, süt üreticilerinin rekabet edebilmeleri için sübvansiye edilmeleri gerektiğini kaydederek, iç piyasada hellim tüketimini artıracak; dışa da pazarlayacak faaliyetlerin de yapılmasını istedi.Marketler Birliği olarak bu mücadelede üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade eden Fuat Nalcıoğlu, fonlarla uğraşmaktan vazgeçilerek ülkenin kazanması için çalışılması gerektiğini vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ