23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Maliye kasayı açıyor!
10 Mayıs 2011 Salı 11:57

Maliye kasayı açıyor!

Üretcilere, işçi ve memurlara, öğrenci ve öğretmenlere müjde!

Üreticilerin doğrudan gelir desteği, işçi ve memurların ek mesaileri, taşımacılık ve burslar ve öğretmenlerin hazırlık ödeneği bu hafta içinde ödeniyor…
 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, bir takım sıkıntılar nedeniyle geciken devletin bazı kesimlere ödemelerinin bu hafta içinde gerçekleşeceğini ve 4 günde 18 milyon TL ödeneceğini açıkladı.
Bakanlık basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Bakan Tatar; çiftçiden öğretmene, öğrenciden çalışana kadar devlet hazinesinde alacaklı olanlara bu hafta içinde gerekli ödemelerin yapılacağını duyurdu.


Tatar, kimsenin devletten olan alacağının kalmayacağını, herkesin mutlaka hakkını aldığını ve bundan sonra da alacağını, ancak devlet hazinesinin içinde bulunduğu sıkıntılardan dolayı bir takım ödemelerde gecikme yaşanabildiğini vurguladı.

 İlgili hesaba yatırılmaya başlandı

 

Tüm sıkıntılara rağmen yapılan çalışmalar neticesinde, Hazine ve Muhasebe Dairesi tarafından, önümüzdeki 4 gün içinde piyasaya girmek üzere toplam 18 milyon TL’lik nakit ödeme gerçekleştireceğini ifade eden Ersin Tatar, dün üreticilerin sano ve Doğrudan Gelir Desteği ödemelerinin Kooperatif Merkez Bankası’nda ilgili hesaba yatırılmaya başlandığını bildirdi.

 

“Ek çalışma ödenekleri bugün yatacak”


Bugün, kamuda çalışan işçi ve memurların, Ocak 2011 ek çalışma ödenekleri banka hesaplarına yatırılacağını açıklayan Tatar, Perşembe günü Mart ayına ait taşımacılık ve bursların banka hesaplarına aktarılacağını; Cuma günü ise öğretmenlerin hazırlık ödeneklerinin banka hesaplarına aktarılacağını duyurdu. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ