16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Malı götürme dönemindesiniz
03 Nisan 2011 Pazar 19:47

"Malı götürme dönemindesiniz"

Kılıçdaroğlu 'Sevsinler senin ustalık dönemini' dedi ve ekledi:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Birisi demiş ki 'efendim çıraklık dönemiydi, sonra kalfalık, şimdi ustalık dönemindeyiz'. Sevsinler senin ustalık dönemini, malı götürme dönemi. Bugün açın tüm gazetelerin manşetlerini görün, YGS sınavı. Çocuklarımız sınava girdi, gizli kapaklı formüllerle yine birileri avantaj sağladı. Çocuklarımızın hakkı yeniyor. İşte ustalık dönemi bu" dedi.


Antalya’yı ziyarette bulunan Cumhuriyet Halk Partisi, (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YGS sınavında yapılan usulsüzlük iddialarına değinerek “Öyle bir formül üretiyorlar ki belli kişiler bilecek, soruları dağıtmaya gerek yok. Diyeceksiniz ki en düşükten en yükseğe göre yapın, şunu işaretlediniz mi daha doğrusu en düşüğü işaretlediniz mi veya en yükseği işaretlediniz mi doğru çıkacak. Hiç kafanızı yormaya gerek yok. Sevsinler senin ustalık dönemini, malı götürme dönemi” şeklinde konuştu. Kılıçdaroğlu şöyle devem etti;

“Kimseden ses çıkmadı”

“Bunların, ustalık dönemi bu! Türkiye'nin geldiği sorun da bu. Ben merak ediyorum, siyasi iktidar bu YGS sınavıyla ilgili nasıl tepki verecek. Daha ses çıkmadı. O sınava giren benim, sizlerin çocukları. Biz çocuklarımızı niye dershaneye gönderdik, dünyanın parasını verdik okullara gönderdik, boğazımızdan kestik çocuklarımız okusun diye. Ne oldu? Birilerine söyleyeceksiniz şu formülle işaretle diye. Ondan sonra haklarınız elinizden alınmış olacak. Bu doğru değil."

“Çalışan adam cezalandırılır mı?

Sosyal Güvenlik Destek Pirimini eleştiren Kılıçdaroğlu, emekli olduktan sonra çalışmak isteyen esnafın emekli aylığının yüzde 15'inin kesildiğini de kaydetti.
Kılıçdaroğlu, "Dünyanın hangi ülkesinde çalışan adam cezalandırılır? Esnaf çalışırsa emekli olduktan sonra sana ceza keseceğiz diyorlar. Bu doğru değil. Söz veriyorum CHP'nin iktidarında Sosyal Güvenlik Destek Pirimi'ni kaldıracağız" dedi.

"Güllük gülistanlık Türkiye tablosu"


Gazetelerin ekonomi sayfalarına bakıldığında güllük gülistanlık bir Türkiye tablosu çizildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:


"Dünyada hangi ülke 9 yılda 4 sefer mali af getirmiştir? Neden çıkar mali af? Kişi borcunu ödeyemez, faiz yükü altında kalır. Soru şu, bu insanlar niçin vergilerini, sosyal güvenlik pirimini zamanında ödeyemiyorlar? Demek ki sizin izlediğiniz ekonomik politikalarla esnaf borç içinde kalıyor. Ondan sonra da af çıkaralım. Ekonomi iyi yönetilmiyor. 'Bu kriz dünyada vardı' diyorlar. Dünyaya bakalım. 9 yılda 4 kez mali af çıkaran bir ülke göstersinler. O ülkeler iyi yönetiliyor, biz iyi yönetilmiyoruz. Bu hayatın, sizin hayatınızın gerçeğidir." 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ