10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mağusa’da Flamenko rüzgarı
06 Temmuz 2013 Cumartesi 09:00

Mağusa’da Flamenko rüzgarı

Gazimağusa Belediyesi’nin bu yıl 17.sini düzenlediği Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat Festivali’ne önceki gece Rojas&Rodrıguez flamenko topluluğu konuk oldu…

Metin Ziya GÜNGÖR

Dünya yıldızlarını Kıbrıs’a taşımaya devam eden 17. Gazimağusa Kültür ve Sanat Festivali, önceki gece klasik İspanyol dansı ve flamenkoyu muhteşem bir estetikle buluşturan Rojas ve Rodriguez Flamenko Topluluğu’nun unutulmaz danslarıyla devam etti.

Prömiyerini Londra Flamenko Festivali'nde gerçekleştirdikleri "Cambio De Tercio" gösterileri ile flamenko ateşini dün gece Salamis Antik Tiyatro’da festival seyircisine sunan topluluk büyük beğeniyle izlendi.

 

Gösterileri efsaneleşiyor…

“Cambio de Tercio” Rojas ve Rodriguez’in sanat kariyerlerinde de yaratıcılıklarını ve tüm birikimlerini ortaya çıkardıkları gösterilerinden biri. Gelenekselin ve yeninin buluştuğu, 5 kıtada sahneye konulan gösteri ile topluluk bir efsane haline geliyor.

 

Coşku hiç dinmiyor

Gösteri 10 ayrı sahneden oluşuyor ve dansçılar her sahne ve eserde kostümleri ve dansları ile izleyenleri büyülüyor. Koreografilerin zenginliği ile flamenko coşkusu gösteri boyunca hiç dinmiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ