15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mağusa şenlikle renklendi
21 Nisan 2011 Perşembe 13:49

Mağusa şenlikle renklendi

DAİ, 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde 5’inci Bahar Şenliği düzenledi

Doğu Akdeniz İlkokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde 5’inci Bahar Şenliği düzenledi.Namık Kemal Meydanı’nda dün saat 12.00 sıralarında standların açılmasıyla başlayan etkinliğin resmi açılışı saat 16.00’da Zafer Anıtı’ndan başlayan kortejle gerçekleştirildi.

 

Macaristan ekibinden Dillirga şarkısı

 

Kortejde, DAİ’nin yanısıra, 13. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali için Mili Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın davetlisi olarak ülkede bulunan konuk ekipler ve Gazimağusa’daki bazı ilkokullar da yer aldı. DAİ Halk Dansları Ekibi’nin gösterisinin ardından Macaristan, Ukrayna, Bulgaristan, Rusya, Porto Riko, Londra Hornsey Türk Okulu, Gürcistan, Sırbistan, Romanya ve Türkiye ekipleri ulusal kıyafetleriyle halk dansları gösterisi sundu.Gösteri sunan ekiplere DAİ Müdiresi Aygül San tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Macaristan ekibi gösterisinin ardından hoş bir sürpriz yaparak, ‘Dillirga’ şarkısını Türkçe seslendirdi ve meydanı dolduran izleyicilerden büyük alkış aldı.Bahar Şenliği, Gazimağusa Halk Dansları Derneği, The Cyprus Dance Education Center, Şehit Zeki Salih İlkokulu, Mehmet Kalaç ve Grubu, Doğu Akdeniz Koleji ve Kangoo Jump performanslarının ardından Türkiye’nin tanınmış müzik gruplarından ‘Koridor’ isimli grubun konseriyle sürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ