17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mağlup olduk
27 Nisan 2011 Çarşamba 13:36

Mağlup olduk

Ankara'daki Dünya Çocuk Oyunları'nda Portekizli sporcuya yenildik...

Ali Yöney – KTSYD/Ankara

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin evsahipliğinde organize edilen Dünya Çocuk Oyunları’nın ikinci gününde Tenis karşılaşmaları oynandı.

 

19 Mayıs Stadı içindeki Ankara Tenis Kulübü tesislerinde yapılan müsabakalarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sporcusu Saner Aniz çok çekişmeli geçen müsabakada, güzel oyun çıkarmasına rağmen Portekiz’li rakibine 2-1 yenildi.

 

 

Barutcu : “Önemli olan deneyim kazanmak”

 

KKTC Tenis Federasyonu Başkanı Safet Barutçu Önceliklerinin KKTC’yi uluslararası bir alanda temsil etmek ve oyuncularının deneyim kazanmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ve Türkiye Tenis Federasyonuna, oyuncularımızı Dünya Çocuk Oyunları’na davetlerinden dolayı teşekkür ettiğini söyleyen Barutcu KKTC’nin turnuvaya katılmasına karşın Yunanistan’nın çekilme tehtidine, teredütsüz olarak KKTC lehine karar verilmesini de mutlukla karşıladıklarını söyledi.

 

Barutcu “Gençlik Spor Müdürlüğü Yunanistan ekibine çekilebilirsiniz, dedi. Bu bizi çok mutlu etti. Türkiye’nin yanımızda olması bizi gururlandırdı” dedi.

 

 

İtalya ile işbirliği

 

İtalya Tenis Danışmanları ile KKTC tenisin gelişmesi ve başarılı sporcuların turnuvalara katılım konusunda gerekli çalışmaların yapılmasıyla ilgili proje hazırlayacaklarını söyleyen Barutcu Bu projenin gerçekleşmesi için kaynak arayışına gideceklerini kaydetti.

 

Barutcu Organisyona katılan diğer ülkelerle ikili görüşmeleri olduğunu belirterek ülkemizde organize edilen DR. Fazıl Küçük Oyunlarına temas kurulan tüm ülkelerin davet edildiğini belirtti. Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç ve yönetim kurulu ile de görüştüklerini belirten Saffet Barutcu büyük desteğe ihtiyaçları olduğunu belirterek bu desteği Türkiye Tensi Federasyonunun vereceğini söyledi. Yapılan görüşmeler sonrası her iki başkan da birbirlerine anı plaketi verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ