16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LTB faizleri sildi
21 Nisan 2011 Perşembe 14:49

LTB faizleri sildi

LTB'nin faiz indirimi uygulaması 30 Nisan’da sona erecek

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB), ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeni ile Ocak ayı sonu itibarı ile başlattığı faiz indirimi uygulaması 30 Nisan’da sona erecek.


LTB’den yapılan açıklamaya göre, 27 Ocak tarihinde Belediye Meclisi tarafından alınan karar uyarınca LTB, 31 Aralık’tan önceki alacaklarının tüm gecikme faizlerini bağışlamıştı.


30 Nisan tarihinde son bulacak uygulama kapsamında vatandaşlar borçlarını belediye veznelerine başvurarak ödeyebileceği gibi bankalardan nakit, kredi kartı veya çekle 6 eşit taksitle ödeyebiliyor.

 Bulutoğluları: Faizlerini sildik


LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, ülkede uygulanan faizcilik uygulamasının vatandaşları zor durumlara düşürdüğünü belirterek, belediye olarak bu faizciliğe son vermek için 31 Aralık’tan önceki tüm alacakların faizlerini silme yönünde bir karar ürettiklerini anımsattı.


Vatandaşların geçmiş borçlarını kapatması için önemli bir fırsat yarattıklarını kaydeden Bulutoğluları, bu uygulamayla hem vatandaşın belediyeye olan borçlarını sıfırladığını hem de belediyenin gelirlerinin arttığını vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ