16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lösemili çocuklar yararına sergi
04 Mayıs 2012 Cuma 11:14

Lösemili çocuklar yararına sergi

Bellapais Manastırı’nda ziyarete açıldı

Girne Liman Rotaract Kulübü’nün, lösemili çocuklar yararına düzenlediği “Bahar Çiçekleri” adlı fotoğraf  sergisi, Bellapais Manastırı’nda ziyarete açıldı.

 

Sergi açılışına Başbakan İrsen Küçük’ün Eşi Gülin  Küçük, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Şerife Ünverdi ile davetliler katıldı.

 

Sergiden elde edilecek gelir lösemili çocukların kemoterapi tedavisinde kullanılacak.

 

Açılış töreninde konuşan Girne Liman Rotaract Kulübü Başkanı Seda Ahiskal, sergiye katılan ve serginin gerçekleşmesine katkı koyan herkese teşekkür etti.

 

Proje  sorumlusu Harper Özbirim ise, sergiyi lösemili çocuklar yararına düzenlediklerini  belirterek, kanserin günümüzde  en önemli hastalıkların  başında geldiğini  kaydetti ve Rotaractlar olarak, lösemi hastası çocukları hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklarını vurguladı.

Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük ise , KKTC devleti ve halkının  sanata ve sanatçıya büyük değer verdiğini belirterek,  sanatı , duygu ve düşünceleri  ifade etme aracı olarak kullanmanın Kıbrıs Türk kültürünün önemli bir parçası olduğunu kaydetti.

 

Serginin, çok anlamlı ve  faydalı bir amaca hizmet edeceğini  kaydeden   Küçük,  Girne Liman Rotaract Kulübüne üye gençleri, toplum sorunlarına gösterdikleri duyarlılıktan dolayı kutladı.

 

Kulübün  başarılı  ve yararlı projelerinin devamını dileyen Gülin Küçük,  düzenlenecek benzer etkinliklerde, kulübe destek olmaya devam edeceğini  söyledi.

 

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi.

 

Sergi 6 Mayıs Pazar gününe  kadar 08.00-18.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ