17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Liderler piknikte!
02 Mayıs 2011 Pazartesi 12:19

Liderler piknikte!

1 Mayıs İşçi ve Bahar Bayramı ülkemizde de coşkuyla kutlanırken, siyasiler de UBP ile DP Gençlik Kolları’nın düzenlediği piknikte bir araya geldi…

Yurdagül BEYOĞLU

 

1 Mayıs İşçi ve Bahar Bayramı KKTC’de coşkuyla kutlandı. Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gençlik Kolları Konseyi ile Demokrat Parti Gençlik Kolları’nın Boğaz Piknik Alanında düzenlediği piknik hayli renkli görüntülere sahne oldu.

 

Seyyar satıcılar ve çocuklar için kurulan oyun alanlarıyla karnaval yerini andıran Piknik Alanında çocuklar dilediklerince koşturmanın hazzını yaşadılar. Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Meclis Başkanı Hasan Bozer, UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, Maliye Bakanı Ersin Tatar ile bazı bakan ve milletvekilleri de Boğaz Piknik alanında yer aldı.

 

 

İrsen Küçük:

“İşçi haklarına kısıtlama yok”

 

Başbakan İrsen Küçük, piknik alanına saat 10.00 civarında geldi. Piknik alanını gezen ve DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın da yanına uğrayan Küçük, yaptığı açıklamada, UBP’nin 1 Mayıs’ı UBP Gençlik Kollarının önderliğinde kutladığını kaydetti. Halkın 1 Mayıs Bayramını kutlayan Küçük, UBP iktidarı dönemlerinde işçilere verilen hakların dünya işçilerine verilen hakların benzeri olduğunu, işçi haklarında herhangi bir kısıtlama yapılmadığını söyledi.

 

 

Rauf Denktaş:

“Görmek istediğimiz bir tablo”

 

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, halkın, ferah bir şekilde, bir diğer partiyle aynı yerde piknik yapmasının görmek istedikleri bir tablo olduğunu söyledi. Tüm halkın 1 Mayıs bayramını kutlayan Denktaş, “hep söylüyorum, kaklımızın böyle ferah bir şekilde, bir diğer partiyle aynı yerde piknik yapması, çoluk çocuğun neşeyle koşturması devamlı surette görmek istediğimiz bir şeydir” ifadesini kullandı.

 

 

“Bizi yeni maceralara davet ediyorlar”

 

Konuşmasında Kıbrıs sorununa da değinen Denktaş, Rumların tüm Kıbrıs’ın sahibiymiş gibi davrandıklarına dikkat çekti: “Rumlar tüm Kıbrıs’ın sahibi gibi davranıyor, egemenlik kendinin gibi konuşuyor, Kıbrıs’ı istiyor. Bizim vermeyeceğimizi tüm dünya duymalı. ‘Kıbrıs meselesi 74’de başladı, işgal’ diyorlar. Toplu mezarları unutmuşlar. Bizi yeni maceralara davet ediyorlar” diyen Denktaş, Kıbrıs Türk Halkının bu maceraya iştirak etmeyeceğini vurguladı.

 

Denktaş, Kıbrıs Türk Halkının egemen, kendi kaderini tayin etme hakkı olan bir halk olarak KKTC’den vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya duyurmak gerektiğini söyledi.

 

“Eroğlu’nun son beyanını destekliyorum”

 

“Sayın Eroğlu’nun son beyanını sonuna kadar destekliyorum” diyen Rauf Denktaş, Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki bir anayasanın tadil edilmesiyle federasyona gidilemeyeceğini ifade etti. Denktaş, “48 yıldır uygulanmamış bir anayasa ile federasyona gidilmez, gerçeklerden gidilir. Gerçeklerde iki halkın, iki egemenliğin, iki devletin varlığıdır. Türk garantisinin devamıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

Ertuğrul Hasipoğlu:

“Stres attık”

 

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, piknik dolayısıyla stres attıklarını belirtti. “Bu vesile ile tüm emekçilerin ve çalışanların işçi bayramını kutladığını ifade eden Hasipoğlu, “hep birlikte, dayanışma içinde bu sıkıntılı günleri aşacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

 

 

Ersin Tatar:

“Basın emekçilerine teşekkür ederim”

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar konuşmasına medya emekçilerinin 1 Mayıs Bayramını kutlayarak başladı. “Gece gündüz, sabah akşam, bayram seyran demeden çalışan basın emekçilerine teşekkür ederim” diyen Tatar, cumhuriyetin sunduğu üretim anlayışının daha da ileriye taşınması gerektiğine işaret etti. Bu anlayışla tüm çalışanların bayramını kutladığını söyleyen Tatar şöyle konuştu: “Üretime katkısı olan herkese teşekkür etmek istiyorum. KKTC’de ve dünyada aynı güzellikler yaşanıyor. Biz 1 Mayıs’ı bugün tüm dünya ile birlikte kutluyoruz. Anavatan Türkiye’ye de şükranlarımı sunuyorum çünkü onun sayesinde barış ve huzur var. Cumhuriyetin verdiği güven ortamında gerek çalışma hayatının canlanmasını, gerekse üretimin artmasını dileyerek saygılar sunarım.”

 

 

Serdar Denktaş:

“Geleneksel olarak kutluyoruz”

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ise, 1986 yılından bu yana 1 Mayıs Bayramını kutladıklarını kaydetti. “Güzel bir gün geçiriyoruz. Biz zaten işçi bayramını geleneksel olarak kutlayan bir partiyiz. Umut ediyorum ki tüm umutsuzluklara rağmen Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) sözleşmelerin tümünün uygulandığı, emekçinin daha güven içerisinde ve daha verimli olduğu bir ortamda 1 Mayıs kutlayabiliriz” diyen Denktaş, 1 Mayıs’ın eylemlerle değil eğlencelerle kutlandığı bir döneme geçilmesini arzu ettiklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

Mehmet Tancer:

“Yarınlar çocuklarımızın”

 

UBP milletvekili Mehmet Tancer, “bugün emeğin ve baharın bayramını kutluyoruz” dedi. KKTC’nin maruz kaldığı izolasyon ve ambargolara rağmen cemaat düzeyinden devlet düzeyine ulaştıklarını söyleyen Tancer, KKTC’nin her geçen gün daha da iyiye gittiğini kaydetti.

 

2012 yılının ‘denk bütçe yılı’ olacağını, 2013 ve 2014’ün ise atılım yılı olacağını vurgulayan Tancer, “yarınlar bizim ve çocuklarımızın” şeklinde konuştu.

 

 

Necdet Numan:

“Buraya geldiğimde özgürlüğü hissediyorum”

 

UBP milletvekili Necdet Numan pikniği organize eden UBP Gençlik Kolları’na teşekkür etti. “İşçi bayramında bizi bir araya getirdiler. Hepsine teşekkür ederim” diyen Numan, Boğaz piknik alanının kendisi için özel bir yeri olduğunu anımsattı. “Buraya gelince özgürlüğü hissediyorum. Eski günleri hatırlıyorum da, bu kavşaktan geçmek yasaktı” diyen Numan Anavatan Türkiye’ye minnet duyduğunu söyledi. Numan, tüm halkın bahar bayramını kutlayarak sözlerini tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ