23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefkoşanın yüzleri fotoğraf sergisi açıldı
12 Aralık 2012 Çarşamba 11:44

"Lefkoşa'nın yüzleri" fotoğraf sergisi açıldı

Çok yönlü çalışmalarıyla tanınan Yıltan Taşçı’nın Lefkoşa’yla özdeşleşmiş 30 kişinin fotoğraflarından oluşan “Lefkoşa’nın Yüzleri” adını verdiği fotoğraf sergisi dün akşam açıldı

Telsim|Sanat’ın katkılarıyla, Lefkoşa’da İsmet Vehit Güney Sanat Merkezi’ndeki yer alan sergiyi, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat,  Lefkoşa ile özdeşleşen Gazeteci Süleyman Ergüçlü, Yıltan Taşçı ve Telsim Genel Müdürü Rasim Karas birlikte izlenime açtı.

 

Yüzleri Lefkoşa ile özdeşleşmiş, Lefkoşa’ya gönül veren ve emekleriyle kentin simgesi haline gelen değerli kişilerin konu edildiği “Lefkoşa’nın Yüzleri” isimli fotoğraf sergisi 14 Aralık’a kadar, mesai saatleri içinde gezilebilecek.

 

Sergideki fotoğrafların satışından elde edilecek gelirin tümü, Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bırakılacak.

 

Açılışa, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Telsim Genel Müdürü Rasim Karas, Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Gazeteci Süleyman Ergüçlü,  Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Arif Albayrak, Demokrat Parti (DP) Genel Sekreteri Bengü Şonya, sergide fotoğrafı yer alan isimler ve vatandaşlar katıldı.

 

KARAS: “TOPLUMA GERİ VERMEK SEVİNDİRİCİ”

Telsim’den yapılan açıklamaya göre, Telsim Genel Müdürü Rasim Karas, açılışta yaptığı konuşmada, Telsim olarak spor, sanat ve eğitimde sosyal sorumluluk olarak her türlü girişimlere öncülük etmek istediklerini belirterek, “Bu sadece Telsim olarak değil, bağlı olduğumuz Vodafone olarak da tüm dünyada yaptığımız bir şey” dedi.

 

Hiç bir zaman tek taraflı bir ilişki olmadığını ifade eden Karas, alınan şeylerin bazılarını topluma geri vermenin sevindirici olduğunu, Lefkoşa’nın Yüzleri Sergisi’nin bu kapsamda güzel bir proje olduğunu söyledi.

 

Bu tür projelerin devamının geleceğini bildiren Karas, Yıltan Taşçı ve Gazeteci Süleyman Ergüçlü’ye teşekkür etti.

 

ERGÜÇLÜ: “LEFKOŞA, YAŞAYAN BİR VARLIK

Gazeteci Süleyman Ergüçlü, Lefkoşalıları bir arada görmenin mutluluk verici olduğunu belirterek, böyle bir sergi düzenlediği için Yıltan Taşçı’ya teşekkür etti.

 

Bu sanatsal faaliyetin ,”Lefkoşa’yı gelecek nesillere taşıma ve anlatma” olduğunu kaydeden Ergüçlü, “Biz Lefkoşalılar bu eski kenti yaşayan bir varlık olarak görürüz. İçimizde öyle hissederiz. O nedenle onu gelecek kuşaklara aktaran herkes bizim başımızın tacıdır” dedi.

 

TAŞÇI: “ONLAR OLMASAYDI BU SERGİ DE OLMAZDI”

Yıltan Taşçı da, katkılarından dolayı Telsim|Sanat’a teşekkür ederek, 5. sergisinde ‘Lefkoşa’nın Yüzleri”ni halkla buluşturduğunu söyledi.

 

Sergide yer alan 30 kişinin, “emek ve beyinleri ile Lefkoşa’ya çok değerli katkı koyduğunu” ifaden Taşçı, farklı meslekteki önemli kişilerin isimlerinin Lefkoşa ile özdeşleştiğini kaydetti. 

 

“Onlar olmasaydı, bu sergi de olmazdı” diyen Taşçı, serginin ikincisini de planladığını  açıkladı.

 

GELİRİ KANSER HASTALARINAYARDIM DERNEĞİ’NE

Sergideki fotoğrafların Telsim|Sanat’ın katkılarıyla kitaplaştırıldığını ve ücretsiz dağıtıldığını ifade eden Taşçı, sergideki fotoğrafların satışından elde edilecek tüm gelirin Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bırakılacağını da belirtti.

 

Kanser Hastalarına Yardım Derneği proje Sorumlusu Engin Bozdağ Samim ise, Yıltan Taşçı’ya ve sosyal sorumluluk projelerinde her zaman yanlarında olan Telsim’e teşekkür etti.

 

Samim, Yıltan Taşçı’ya derneğin anı plaketini de verdi.

 

Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı ve fotoğraflar görüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ