18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LAÜ’lü öğrenciler baharı karşıladı
11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:03

LAÜ’lü öğrenciler baharı karşıladı

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), 10. Bahar Şenlikleri dün gerçekleştirilen açılış kortejiyle başladı. LAÜ 10. Bahar Şenlikleri 14 Mayıs’ta sona erecek.

Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda gerçekleşen ve “Bırakın Doğa Yaşasın” ana temasının vurgulandığı Bahar Şenlikleri birbirinden renkli etkinlik ve organizasyonlar ile öğrencilere ve bölge halkına eğlenceli saatler yaşatmaya başladı.

Lefke Kaymakamlığı önünden dün saat 09.00’da başlayan ve Bölge halkının şenliklere davet edildiği kortej yürüyüşü Gemikonağı çarşısına kadar devam etti. LAÜ yönetimi, akademik ve idari personeli, öğrenci kulüpleri, bölge ilkokulları ve bölge liselerinin yanında birçok bölge sivil toplum örgütleri, Sinerji Dans Grubu ve GASAD gibi derneklerin katıldığı kortej renkli dans gösterilerine sahne oldu.

Kortejin ardından bahar şenlikleri çerçevesinde, LAÜ Kampüsü’nde Satranç Turnuvası düzenlendi. Bahar Şenlikleri, dün 19.00’da başlayan ve Taner Özdaş sponsorluğunda gerçekleşen LAÜ Yıldızlar Gecesiyle ile devam etti.

Gecede Dj, müzik gruplarının performanslarına ve çeşitli dans gösterilerine yer verilirken öğrenciler eğlenceli saatler yaşadı.

Şenliklerin 2. günü, yarın saat 21.30’da Türkiye’nin ünlü müzik gruplarından Bulutsuzluk Özlemi’nin vereceği konserle devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ