18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LAÜ masaya yatırıldı
05 Mayıs 2011 Perşembe 13:01

LAÜ masaya yatırıldı

Dürüst, Memur-Sen'den LAÜ'de yaşanan sıkıntıyla ilgili bilgi aldı

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Çelebi Ilık başkanlığındaki Memur-Sen heyetini kabul etti. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Memur-Sen Başkanı Çelebi Ilık’a sendika genel sekreteri Mehmet Mutlu eşlik ederken, görüşmede Bakanlık Özel Kalem Müdürü Mustafa Ziyaettin de hazır bulundu.

 


Laü’nün sorunları ele alındı


Memur-Sen Başkanı Ilık görüşmede yaptığı konuşmada, özellikle Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) çalışanlarının sıkıntılarını dile getirerek, yaşananların bir an önce giderilmesi gerektiğini kaydetti. Ilık, LAÜ çalışanlarının birikmiş ihtiyat sandığı prim borçlarından dolayı mağdur olduklarını, bununla birlikte maaşların da düşük olmasının eklenmesiyle birlikte çalışanların mağduriyetlerinin gün geçtikçe daha da büyüdüğünü ifade etti. Ilık, bakan Dürüst’ten LAÜ çalışanlarının mağduriyetlerinin biran önce giderilmesi için girişim yapılması için yardım istedi.
 

 

Dürüst: Sendikalara ihtiyaç var


Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst de, örgütlü mücadelenin demokrasinin bir gereği olduğunu ve demokratik yaşamda çalışma hayatını düzenlemek için sendikalara ihtiyaç bulunduğunu belirtti. Dürüst, yetkililerin de bu çerçevede sendikalarla iyi diyalog içerisinde bulunmak ve sendikalardan gelecek olan öneriler ve uyarıları değerlendirmenin görevi olduğunu ifade ederek tüm sendikalarla her zaman için eşit yakınlıkta ve diyaloga açık olduklarını kaydetti.

 


Dürüst: Gerekli yerlerden bilgi alınacak


Bakan Dürüst, LAÜ’de yaşanan sıkıntıyla ilgili olarak da gerekli yerlerden bilgi alacağını ve gelecek olan bilgiler ışığında en kısa zamanda alınacak olan önlemleri ortaya koyacaklarını söyledi.LAÜ’nün Lefke’ye olan katkılarının tartışma kaldırmaz düzeyde olduğunu da belirten Dürüst, çalışanların çalışma koşulları, sosyal hakları ve geleceğinin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, çalışanlarının haklarının geri götürülmesine müsaade etmeyeceklerini söyledi.Sendika ile aynı paralel düşüncede olduklarını da ifade eden Dürüst, yaşanan sıkıntının biran önce giderilmesi adına gerekli mercilerle ve gerekli kişilerle iletişim kuracaklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ