10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küskünlere seslendi
11 Nisan 2011 Pazartesi 15:55

Küskünlere seslendi

Küçük: “Arkadaşları sağduyuya davet ediyorum”

Haberdar Gazetesi’nin gündeme taşıdığı tepkili UBP Milletvekillerinin meclise girmeme kararı aldıkları ile ilgili haber üzerine gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Rasıh Reşat’a konuşan Başbakan İrsen Küçük, tepkili vekilleri sağduyuya çağırdı.

 

Kabine değişikliği kararının kolay alınan bir karar olmadığını belirten Başbakan, UBP’nin 27 Milletvekilinin her birinin ayrı ayrı Bakanlık yapabilecek yetenek ve ehliyete sahip değerli kişiler olduğunu ancak değişikliğin de bu aşamada şart olduğunu yineledi.

 

“Değişiklik halk için yapıldı”

Hükümete yeni bir dinamizm gelebilmesi ve icraatın daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi için değişikliğin kamuoyunun da isteği ile gerçekleştiğini ifade eden Başbakan Küçük, “değişiklik halk için yapıldı. Bu gibi değişiklilerde tepki doğaldır ancak sağduyunun galip geleceğine eminim” ifadelerini kullandı.

 

Görüşme talebi ve formül arayışı

Elde edilen diğer bir bilgiye göre ise, tepkili milletvekilleri bugün öğleden sonra Başbakan İrsen Küçük ile bir görüşme talebinde bulundukları belirtiliyor. Başbakan’ın bu görüşmeyi kabul ettiği bilgileri haber merkezimize ulaşırken, Başbakan ve kurmaylarının oluşuna bu krizi aşmak için formüller aradığı ifade edildi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ