20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürt ve Alevilere mesaj!
23 Nisan 2011 Cumartesi 15:03

'Kürt' ve 'Alevi'lere mesaj!

Kılıçdaroğlu, partisini seçime götürecek olan beyannameyi açıkladı

Genel Merkez'de CHP milletvekili adaylarının tanıtımının ardından kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, partisinin seçim beyannamesini açıkladı.

 

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu; “Bu ülkeye demokrasi ve özgürlüğü getireceğiz. Peki nasıl getireceğiz?

 

12 Eylül Anayasası'yla bu özgürlük gelir mi? Hayır... Birilerinin yaptığı gibi değil. Evrensel değerlerle özgürlük ve bağımsızlığı getirebiliriz. Sabah 5'te kimsenin kapısı çalınmayacak. Anayasa'yı değiştireceğiz. Ama geniş katılımlı, sivil toplumun fiilen çalışmalara katıldığı, baroların çalışmalara katılacağı ve her yurttaşın eline aldığında gururla evet bu benim anayasam diyebileceği bir anayasa yapacağız. Kuvvetler ayrılığı ilkesini sonuna kadar götüreceğiz. Baskılara sonuna kadar direneceğiz. Bizimle aynı görüşü paylaşmayanlara yapılan baskıya da tepki göstereceğiz. Medya, ticaret ve siyaset arasındaki ilişkileri de yeniden düzenleyeceğiz. Medyayı gerçek anlamda halkın sorunlarını dile getiren bir hale getireceğiz. TRT'yi hükümetin borazanı olmaktan çıkaracağız. Yargının bağımsız olması ve evrensel şekilde çalışması lazım! Yargı kamu vicdanını temsil etmeli. Güçler ayrılığı için yargı çok önemli. Yargının bağımsızlığı ile ilgili ciddi projelerimiz var.

 

Düşüncede ve davranışta özgür olmalı insan. Bunları yaparken baskıcı devlet anlayışına son vereceğiz. Güneydoğu'daki baskılar ve son dönemdeki operasyonlarla gelen baskılara son vereceğiz.

 

Alevilerin eşit yurttaşlık taleplerini tüm aşamalarda hayata geçireceğiz. Kimse ben eşit miyim değil miyim diye kaygı duymayacak.

 

Dokunulmazlıkları kaldıracağız ve bu utançtan Türkiye'yi kurtaracağız. Kürsü dokunulmazlığına eyvallah! Ama ihaleye fesat karıştırana da dokunulmazlık kabul edilemez.


Siyasetin finansmanını şeffaf hale getirecek ve ilk 4 ay içinde Siyasi Ahlak Yasası'nı getireceğiz. Siyasette herkesin kabul edeceği kuralları koyacağız.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ