10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurs düzenleniyor
08 Nisan 2011 Cuma 13:19

Kurs düzenleniyor

Federasyondan otel, özel plaj ve özel havuzlara yönelik cankurtaran kursu

 

Su sporları Federasyonu Sualtı Bölüm sorumlusu Gürdal Mehmetcik’in vereceği kurs 18-19-20 Nisan tarihlerinde 3 gün sürecek.

 

Kaplan : “iş bulma imkanı çok”

 

Kurs ile ilgil açıklama yapan Su Sporları Federasyonu Başkanı Sedat Kaplan yasa gereği havuzu olan işletmelerin ve plajların cankurtaran bulundurması gerektiğini belirterek bu kursa katılacak olanların iş bulma imkanların olduğunu belirtti.

 

Sedat Kaplan yasaya göre plajlarda her 200 metrede bir cankurtaran bulundurma zorunluluğu bulunduğuna dikkati çekerek geçmiş yıllarda bazı işletmelerin cankurtaran bulamadığı için Türkiye’den cankurtaran getirdiklerini de sözlerine ekledi.

 

Sedat Kaplan yasaya göre 1 Nisan – 31 Ekim tarihleri arasında işletmelerin cankurtaran bulundurma zorunluğu olduğunu belirterek bu yıl denetimlerin başlayacağını ve bu konuda işletmelerin sıkıntı yaşamaması için bu kursa personel göndermelerini istedi.

 

Mehmetcik : “kurs çok zevkli geçecek”

 

Su Sporları Federasyonu Su altı bölüm sorumlusu Gürdal Mehmetcik ise kursun çok zevkli geçeceğini belirterek bu kursu alanların iş bulma imkanlarını değerlendrerek gelir elde edebileceklerini kaydetti.

 

Mehmetcik kursun ilk iki gününün Yüzme Havuzunda son günün ise Denizde teorik ve pratik olarak yapılacağını belirterek kursa katılmak isteyenlerin başvurularını yapmalarını istedi.

 

Mehmetcik boğulmalarda özellikle ilk dört dakikanın çok önemli olduğuna dikkati çekerek bu konuda cankurtaran kursunda detaylı eğitimlerin yapılacağını söyledi.

 

 

Başvurular Federasyona yapılacak

 

18 yaşını bitirmiş, KKTC Vatandaşı, en az iki stilde çok iyi yüzme bilen sağlık problemi olmayanların başvurularını Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu içindeki Federasyon sekreterliğine yapmaları belirtilen açıklamada Kurs sonunda düzenlenecek sınavda başarılı olanlara diplomaları verilecek.

 

Havuza kayıtlar devam ediyor

Bu yıl açılışı gerçekleştirilen Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’na halktan kayıtlar devam ediyor. Federasyon Başkanı Sedat Kaplan yaptığı açıklamada Halkın havuza kayıt yaptırmaya başladığını belirterek her dönemde kayıtların devam edeceğini söyledi. Kaplan yaz aylarının yaklaşmasının yüzme sporuna olan ilginin arttığına dikkati çekerek bu konuda talep gelmesi halinde de yetişkinlere özel yüzme kursları düzenleyebileceklerini de sözlerine ekledi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ