18 Ekim 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kupa’da final günü
20 Nisan 2011 Çarşamba 10:30

Kupa’da final günü

2010-11 Futbol Sezonu Urcan Vangöl Federasyon Kupası sahibini buluyor

2010-11 Futbol Sezonu Urcan Vangöl Federasyon Kupası’nda sona gelindi. Lefkoşa Atatürk Stadı’nda bu akşam (20 Nisan 2011, Çarşamba) saat 19.00’da Çetinkaya ile Lefke arasında oynanacak karşılaşma sonunda kupa sahibini bulacak.

 

Çetinkaya final karşılaşmasına gelene kadar 1’inci turda Dumlupınar’ı 1-0, 2’nci turda Ozanköy’ü 1-0, çeyrek finalde Tatlısu’yu 6-4 ve yarı finalde de Serdarlı’yı 5-2 mağlup etti. Bu karşılık Lefke 1’inci turda Esentepe’yi 2-1, 2’nci turda Gönyeli’yi 3-0, çeyrek finalde Lapta’yı 3-0 ve yarı finalde de Küçük Kaymaklı’yı 2-1 mağlup ederek finale geldi.

 

Federasyon Kupası tarihinde Çetinkaya takımı bu kupayı 16 kez kazanarak en fazla kazanan takım ünvanını elinde bulundururken, Lefke takımı ise bu kupayı sadece 1 kez müzesine götürebildi.

 

Her iki takımın bu sezon ligde oynadıkları karşılaşmalarda ise Çetinkaya’nın rakibine üstünlüğü var. Çetinkaya takımı, Lefke’de oynanan karşılaşmayı 1-0, Lefkoşa’da oynanan karşılaşmayı 3-1 kazandı.

 

Çetinkaya ile Lefke arasında oynanacak final karşılaşmasının orta hakemliğini Gökhan Koşer yaparken, yardımcılıklarını Timur Ercan Bodi ve Mehmet Tarım yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Serkan Şimşek.

 

Urcan Vangöl Federasyon Kupası final karşılaşmasından önce saat 17.00’da 1.Lig U19 ve 2.Lig U19 şampiyonlarının karşılaşacağı Ahmet Sami Topcan Gençlik Kupası karşılaşması oynanacak.

 

Federasyon Kupası’nı bugüne kadar kazanan takımlar:

 

Kıbrıs Kupası

1) 10 Haziran 1956: Çetinkaya (Çetinkaya-Doğan T.B.: 3-2)

2) 19 Mayıs 1957: Çetinkaya (Çetinkaya-Doğan T.B.: 4-3)

3) 18 Mayıs 1958: Çetinkaya (Çetinkaya-Yenicami: 2-1)

4) 31 Mayıs 1959: Çetinkaya (Çetinkaya-Gençlik Gücü 6-0)

5) 29 Mayıs 1960: Çetinkaya (Çetinkaya-Gençlik Gücü: 2-0)

6) 04 Haziran 1961: Mağusa T.G. (Mağusa T.G.-Yenicami: 2-1)

7) 03 Haziran 1962: Yenicami (Yenicami-Baf Ü.Yurdu: 5-2)

8) 02 Haziran 1963: Çetinkaya (Çetinkaya-K.Kaymaklı: 3-0)

9) 15 Haziran 1969: Çetinkaya (Çetinkaya-Yenicami: 3-1)

10) 31 Mayıs 1970: Çetinkaya (Çetinkaya-Yenicami: 2-0)

11) 16 Mayıs 1971: Gönyeli (Gönyeli-Gençlik Gücü: 2-0)

12) 28 Mayıs 1972: Lefke (Lefke-Baf Ülkü Yurdu: 4-0)

13) 26 Mayıs 1973: Yenicami (Yenicami-Gönyeli: 4-1)

14) 02 Haziran 1974: Yenicami (Yenicami-Gönyeli: 1-0)

15) 19 Haziran 1976: Çetinkaya (Çetinkaya-Baf Ülkü Yurdu: 3-1)

16) 01 Haziran 1977: Mağusa T.G. (Mağusa T.G.-Gönyeli: 3-0)

17) 14 Mayıs 1978: Doğan T.B. (Doğan T.B.-Yenicami: 3-0 hükmen)

18) 09 Haziran 1979: Mağusa T.G. (Mağusa T.G.-Gönyeli: 2-0)

19) 28 Mayıs 1980: K.Kaymaklı (K.Kaymaklı-Mağusa T.G.: 1-0)

20) 06-14 Haziran 1981: Gençlik Gücü SK (Yenicami-Gençlik Gücü SK: 1-4, 0-1)

21) 30 Mayıs-06 Haziran 1982: Türk Ocağı (Türk Ocağı-K.Kaymaklı:1-0, 1-2)

22) 11-18 Haziran 1983: Mağusa T.G. (MTG-Gönyeli: 3-0, 1-2)

23) 19-26 Mayıs 1984: Türk Ocağı (Türk Ocağı-Gönyeli: 0-0, 2-0)

24) 01-08 Haziran 1985: Gönyeli (Gönyeli-Doğan T.B.: 1-2, 2-0)

25) 31 Mayıs-7 Haziran 1986: K.Kaymaklı (MTG-K.Kaymaklı: 1-1, 0-1)

26) 02-09 Mayıs 1987: Mağusa T.G. (Mağusa T.G.-Yalova SK: 3-3, 2-0)

27) 18-25 Haziran 1988: K.Kaymaklı (K.Kaymaklı-DTB: 2-0, 1-2)

 

 

Federasyon Kupası

 

28) 21-27 Mayıs 1989: Yenicami (Yenicami-Doğan T.B.: 0-0, 3-2)

29) 10 Ekim 1990: Türk Ocağı (Doğan T.B.-Türk Ocağı: 0-1)

30) 15 Haziran 1991: Çetinkaya (Çetinkaya-K.Kaymaklı: 2-0)

31) 10 Mayıs 1992: Çetinkaya (Çetinkaya-Binatlı YSK: 4-1)

32) 08 Mayıs 1993: Çetinkaya (Çetinkaya-Gençlik Gücü: 3-2)

33) 16 Nisan 1994: Yalova SK (Yalova-Gaziveren: 1-0)

34) 16 Nisan 1995: Gönyeli (Gönyeli-Girne Halk Evi: 6-0)

35) 13 Nisan 1996: Çetinkaya (Çetinkaya-Akıncılar: 4-0)

36) 17 Mayıs 1997: K.Kaymaklı (K.Kaymaklı-Gönyeli: 3-0)

37) 02 Mayıs 1998: Gönyeli (Gönyeli-Çetinkaya: 3-1)

38) 22 Mayıs 1999: Çetinkaya (Çetinkaya-Gönyeli: 4-2)

39) 29 Nisan 2000: Gönyeli (Gönyeli-Esentepe: 5-2)

40) 28 Nisan 2001: Çetinkaya (Çetinkaya-K.Kaymaklı: 4-1)

41) 25 Mayıs 2002: K.Kaymaklı (K.Kaymaklı-Gönyeli: 3-2)

42) 18 Mayıs 2003: Yenicami (Yenicami-Mağusa T.G.: 2-1)

43) 29 Mayıs 2004: K.Kaymaklı (K.Kaymaklı-Yenicami: 2-1)

44) 01 Ekim 2005: Binatlı YSK (Binatlı-Gönyeli: 2-1)

45) 10 Haziran 2006: Çetinkaya (Çetinkaya-Ozanköy: 4-0)

46) 09 Mayıs 2007: Türk Ocağı (Türk Ocağı-Tatlısu: 4-0)

47) 26 Mart 2008: Gönyeli (Gönyeli-Esentepe: 5-1)

48) 17 Mayıs 2009: Gönyeli (Gönyeli-K.Kaymaklı: 3-0)

49) 14 Nisan 2010: Gönyeli (Gönyeli-B.Bağcıl: 3-1)

 

 

Kupayı kazanan Takımlar

 

1) Çetinkaya Türk Spor Kulübü: 16 kez

2) Gönyeli Spor Kulübü: 8 kez

3) Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü: 6 kez

4) Mağusa T.G.: 5 kez

5) Yenicami Ağdelen Kulübü: 5 kez

6) Türk Ocağı Spor Kulübü: 4 kez

7) Doğan T.B.: 1 kez

8) Gençlik Gücü Spor Kulübü: 1 kez

9) Lefke Türk Spor Kulübü: 1 kez

10) Yalova Spor Kulübü: 1 kez

11) Binatlı Yılmaz Spor Kulübü: 1 kez

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ