17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kundaklamada yeni zanlılar!
28 Nisan 2011 Perşembe 13:48

Kundaklamada yeni zanlılar!

Sayısı beşe çıkan zanlılara iki gün tutukluluk emri verildi

Elif ŞEN

 

Haspolat’ta geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve Alkan Arap’a ait iş makinesinin yakılması ile ilgisi olduğu düşünülen zanlıların sayısı beşe yükseldi.

 

Polisin geçekleştirdiği tahkikat sonucunda olayla bağlantısı olduğu düşünülen şüpheli zanlılar Murat Nacar, Hacı Sadi Ökkeş Erbilir ve Kaan Filiz de dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar.

 

 

Kamera kayıtları incelenecek

 

Meselenin tahkikat memuru dün mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili gelişmeleri aktardı.

 

Polis memuru, 24 Nisan’da, Haspolat’ta kundaklama olayı meydana geldiğini söyleyerek yeni gelişmelerin yaşandığını ifade etti.

 

Zanlı avukatları polisin iki günlük tutukluluk süresine itiraz etmezken, kasti hasar suçlarıyla bağlantılı olabilecekleri gerekçesiyle tutuklandıklarını belirtti.

 

Tahkikatın devam ettiğini, incelenmesi gereken kamera kayıtları ile alınması gereken telefon dökümlerinin olduğunu kaydeden polis memuru, beş zanlının da poliste ikişer gün daha tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

 

 

İki gün tutuklu kalacaklar

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli yargıcı Fügen Ulutekin’in huzurunda görüşülen davda Hasan Kani, Hüseyin Kani, Murat Naçar, Hacı Sadi Ökkeş Erbilir ve Kaan Filiz iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ