19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kulüpler şaşkın!
05 Mayıs 2011 Perşembe 11:00

Kulüpler şaşkın!

Londra Kupası’nın iptal edilmesi Küçük Kaymaklı ve Çetinkaya kulüplerinde yankı yarattı.

Birinci Lig şampiyonu Küçük Kaymaklı ile Urcan Vangöl Federasyon Kupası Şampiyonu Çetinkaya’nın Londra’dan takımların katılımı ile her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Londra Kupası’na gidemeyecek olması takımalarımızı üzdü.
 

Başman : Spor Bakanlığı’nın iki kulübü mağdur etmeyecek çözüm üreteceğine inanıyorum”

KKTCELL Küçük Kaymaklı Kulüp Başkanı Ali Başman,Olaylar nedeniyle tamamlanamayan ve Tahkim’e giden Çetinyaka Lefke maçının kararından dolayı  gecikme yaşandığını ve vize işlemlerine geç başlandığını söyledi. Bu işlemin normal şartlarda 15 gün önceden yapılması gerektiğini söyleyen Başman, Kupa kazanan iki takımın Spor Bakanlığı tarafından mağdur edilmeyeceğine ve farklı şekilde ödüllendirileceğine inandığını kaydetti.
Bu organizasyonun sezon öncesi yapılabileceğini ve takımlar için hazırlık kampı niteliği taşıyabileceğini de söyleyen Başman, boş yere suçlu aranmamasını istedi.

Dizdarlı : “Olmuş ile Ölmüş’e çare yok”

Urcan Vangöl Federasyon Kupası sahibi Çetinkaya Basın Sözcüsü Dr.Bülent Dizdarlı ise
“Şu anda  ne olup bittiğini tam anlamıyla  anlamış değiliz” dedi.
Londra kupasının  iptalinin,kötü olduğunu kaydeden Dizdarlı, başarılı sporcuların  motivasyonun kırılması yönünden, ve geleneksel hale gelmiş bir  uygulamanın darbe alması bakımından  rahatsızlık verici olduğunu vurguladı. “Bunun  neden böyle  olduğunu ,nasıl olduğunu, tartışmasına  girmek bu aşamada bize  düşmez” diyen Dizdarlı, Spor kamuoyunun  gerekli sorgulamayı  yapıp  yanıtlarını alacağını söyledi.
“Olmuş ile ölmüş'e  çare  yoktur, kanaatimce  bu  mağduriyet  bir şekilde  giderilebilinir” diyen Dizdarlı, Kupa için harcanacak meblağın Küçük Kaymaklı ve Çetinkaya Kulüplerinin altyapılarının geliştirilmesi için harcanabileceğini kaydetti.
Yeni sezon başlamadan önce iki takımı karşı karşıya getirecek, “Cumhurbaşkanlığı veya Süper Kupa”  adı altında bir organizasyonun yapılabileceğini de kaydeden Dizdarlı, Futbol Federasyonu’nun iki takımın mağduriyetini gidermek için çalışma yapacağına inanmak istediklerini de söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ