19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Kültürüne sahip çık”
04 Mayıs 2011 Çarşamba 14:55

“Kültürüne sahip çık”

TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nde dün anlamlı bir etkinliğe daha imza atıldı

TED Kuzey Kıbrıs Kolej Kampüsü içinde öğrencilere geleneksel değerleri tanıtmak amacıyla “ Kültürüne Sahip Çık ” şenliği düzenlendi.

 

Okul Aile Birliği ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülümsel Demirbilek’in işbirliğinde düzenlenen, bütünüyle öğrencilerin katkısı ile gerçekleşen şenlikte oluşturulan standlarda seramik sanatından el iişlerine, yöresel tadlardan değerli kitap ve eşyalara kadar birçok ürünün sergi ve satışı yapıldı. Şenlik TED öğrencilerinin kendi orkestralarının konserleri, geleneksel oyun havaları ve birbirinden keyifli parodi ve skeçlerle devam etti.

 

 

Bakan Dürüst’ten ziyaret

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün bakanlık yetkilileriyle birlikte ziyaret ederek teker teker standları gezdiği şenlik yaklaşık 4 saat sürdü.TED Kuzey Kıbrıs Koleji Direktörü Ali Özkan’la birlikte Şenliği gezen Bakan Dürüst, öğrenci ve velilere hitaben yaptığı konuşmada, okul yönetimi, öğrenci velileri ve şenlikte görev alan tüm öğrencilere kültüre sahip çıkılması yönünde attıkları anlamlı adım için teşekkür etti.

 

TED Kuzey Kıbrıs Koleji “ Kültürüne Sahip Çık” Şenliğinden elde edilecek gelirin Lapta Huzur Evi ve Okul Burs Fonu’na bağışlanacağı açıklandı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ