12 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kültür turları son buldu
08 Ekim 2011 Cumartesi 14:19

Kültür turları son buldu

Kültür gezileri çerçevesinde 2 yüz kişilik bir kafile, tarihi yerinde gördü..

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Dairesi ve KKTC Gençlik Dairesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği karşılıklı genç değişimi projesi, 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında İstanbul’a gerçekleştirilen kültür gezisiyle tamamlandı.
 

 

Yüzlerce genç katıldı


Gençlik Dairesi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, iki daire arasındaki ikili protokol sonucu başlayan kültür gezilerinin 2011 yılı ayağında, yüzlerce gencin kültür gezisine katılma şansı yakaladığı, 20 kişilik kafilenin ise yılın son kültür gezisini İstanbul’a yaptığı kaydedildi.
 

 

Tarihi yerinde gördüler


Kültür gezileri çerçevesinde 2 yüz kişilik bir kafilenin de Çanakkale, Edirne, İstanbul, Ankara ve Bursa’yı ziyaret ederek tarihi yerinde gördüğü belirtildi.

 Eroğlu’na teşekkür ziyareti


Kültür gezisinden dönen gençler, Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu’nu ziyaret ederek, kendilerine sağlanan bu imkan için teşekkür ederken; gezilerinin güzel geçtiğini ve birçok tarihi bölgeyi yerinde görme şansını yakaladıklarını; Türkiye’deki gençlerle de yeni arkadaşlıklar kurduklarını anlattılar.
 

 

Eroğlu: Dostluklar kurdular


Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da, göreve geldikleri ilk günden itibaren gençlik adına üzerlerine düşen tüm çalışmaları uzman kişilerle yürüttüklerini belirterek, bu kapsamda gerçekleşen protokolle gençlerin, kültür gezilerine katılarak Türkiye’nin değişik illerinden gençlerle güzel arkadaşlık ve dostluklar kurduğunu söyledi.


Bu yıl 3 yüze yakın gencin kültür gezilerine gittiğini ve gerçekleşen tüm kültür gezilerinden gençlerin ve ailelerin memnun kaldıklarını belirten Eroğlu, Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Dairesi ile projeyi destekleyen TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ne ve gezilerde görev alan daire personeli, eğitmen ve liderlere teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ