17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kültür gezileri verimli
08 Temmuz 2012 Pazar 10:45

Kültür gezileri verimli

Başarılı öğrenci, Sivil Savunma halk örgütü ve kadrolu personele yönelik düzenlenen Türkiye Kültür Gezisi’ne katılan kafile, önceki gün Gelibolu tarihi milli parkı ile Çanakkale’yi gezdi

Uğur İrtem- T.A.K

 Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nın Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirdiği şiir, kompozisyon ve satranç yarışmalarında dereceye giren öğrenci, sorumlu öğretmen ve okul müdürleri yanında derslerinde başarılı öğrenci, Sivil Savunma halk örgütü ve kadrolu personele yönelik düzenlediği Türkiye Kültür Gezisi’ne katılan kafile, önceki gün Gelibolu tarihi milli parkı ile Çanakkale’yi gezdi.


Kafile, gezinin Çanakkale bölümünde 1915 yılında itilaf devletlerinin yenilgisiyle sonuçlanan Çanakkale muharebelerinin deniz ve kara harekâtı bölümlerinin geçtiği Gelibolu Yarımadası tarihi milli parkında; Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Abide, Mortokoyu, Şehitlikler Alçıtepe, Kabatepe, Kanlısırt, 57. Alay Şehitliği, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Anafartalar ve Conkbayır’ı Çanakkale’de ise Çimenlik Kalesi ile Nusret mayın gemisini gezdi.

 

İzmire..

Böylelikle Ankara ile İstanbul’un ardından Çanakkale’deki programını da tamamlayan KKTC kafilesi öğleden sonra gezinin son durağı olan İzmir’e hareket etti.


Türkiye’deki kültür gezisinin son ayağı olan İzmir’de de Kemeraltı Çarşısı’nı gezecek olan kafile geziyi Bornova Forum AVM’yi ziyaret ederek noktalayacak ve yurda dönmek üzere uçakla yola çıkacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ