21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kültür elçisi oldular
09 Ağustos 2011 Salı 12:43

Kültür elçisi oldular

9. Uluslararası Keşan Kültür ve Turizm Festivali'ne katılarak KKTC’yi temsil ettiler

Gençlik Dairesi’ne bağlı İnönü Gençlik Merkezi Devlet Halk Dansları Topluluğu 17 – 26 Temmuz 2011 tarihlerinde düzenlenen 9. Uluslararası Keşan Kültür ve Turizm Festivaline katılarak KKTC’yi temsil etti.

 

 

Ülkenin tanıtımına katkı koydu

 

Festival boyunca ekip birbirinden güzel Kıbrıs Türk Halk Dansları örneklerini sergilerken, düzenlemiş olduğu Kıbrıs gecesiyle de katılımcılara güzel bir akşam yaşatarak ülkenin tanıtımına katkı koydu.

 

 

Tarihi yerleri ziyaret etti

 

Kültür gezilerine de katılan ekip, Edirne’deki Selimiye Camii, Çanakkale Şehitliği Gelibolu ve Gelibolu’daki tarihi yerleri ziyaret etti.

 

 

Eroğlu’na teşekkür etti

 

Temsiliyette bulunan ekip adaya dönüşünün ardından Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu’na ziyarette bulunarak, festival hakkında bilgi verdi ve kendilerine sağlanan olanaklardan dolayı Daire Müdürü Eroğlu’na teşekkür etti.

 

 

Görevimiz olanak sağlamak”

 

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu görevlerinin gençlere şans ve olanak yaratmak olduğunu belirterek, ülkelerini ve dairelerini başarıyla temsil edip adaya dönen İnönü Gençlik Merkezine teşekkür etti.

 

 

Amaç; sağlıklı bireyler yetiştirmek”

 

Gösterilerde alınacak başarılardan çok ekip içerisindeki disiplin, sevgi, saygı ve kurulan dostlukların kendisini daha mutlu ettiğini belirten Eroğlu, gençlerin çevreleriyle barışık sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini amaçladığını söyledi.

 

Eroğlu, yolculukta görev yapan kafile başkanları, eğitmenler, müzisyen ve dansçılara teşekkür etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ