16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük kızı barda çalıştırdılar!
12 Nisan 2011 Salı 16:08

Küçük kızı barda çalıştırdılar!

14 yaşında bir kız çocuğunun konsomatrist olarak çalıştırıldığı tespit edildi!

Abbas ELMAS

 

Lefkoşa bölgesinde önceki akşam polis operasyonu sonucu ortaya çıkan olay “Bu kadarı da olmaz” dedirtti.

 

14 yaşında öksüz bir kız çocuğunu konsomatrist olarak çalıştıran Platonik isimli bar sahipleri önceki gün sabaha karşı düzenlenen polis operasyonuyla gözaltına alındı.

 

Dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılan bar sahibi zanlı Hasret Müsbah ve küçük kızı bara getiren Abdurazzak İri, haklarında soruşturma maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındı.

 

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru, zanlılar Abdurazzak İri ve Hasret Müsbah’ın 10 Nisan 2011 tarihinde 14 yaşındaki G.T’yi ailesinin izni olmadan Platonik Bar’da alıkoyduklarını söyledi.

 

Polis, küçük kızın söz konusu barda konsomatrist olarak çalıştırıldığını belirterek, olayla ilgili birçok ifade alınması gerektiğini dile getirdi.

 

Zanlı Hasret Müsbah’ın KKTC vatandaşı, zanlı Abdurazzak İri’nin ise çalışma izni ile KKTC’de bulunduğunu belirterek, zanlılar hakkında başlatılan soruşturmanın selameti açısından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

“Ben kimseyi alıkoymadım”

 

Mahkemede söz hakkı alarak konuşan zanlı Hasret Müsbah, “Ben kimseyi zorla alıkoymadım” diyerek savunmasını yaptı.

 

Zanlıyı dinleyen Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, zanlılar hakkında başlatılan soruşturmanın selameti açısından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

 

Yolda bulup bara götürdüler

Haberdar’ın güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, 14 yaşındaki G.T’nin kısa süre önce SOS çocuk köyünden dayısının yanında kalmak için ayrıldığı ve önceki gün kendisine kiralık ev aramak maksadıyla evden çıktığı sırada Abdurazzak İri’ye rastladığı öğrenildi.

 

Suçüstü yakalandılar

 

Abdullah İri’in “Gel sana ev bulmanda yardımcı olayım” demesi üzerine zanlıyla bir süre ev arayan küçük kızın daha sonra Platonik Bar sahibi Hasret Müsbah ile görüştürüldüğü ve Müsbah’ın “Gel burada çalış ben de sana kalacak yer vereyim” demesi üzerine, küçük kızın barda sadece bir gece konsomatrist olarak çalıştığı kaydedildi.

 

Bölge sakinlerinin küçük kızı barda görerek polise haber vermeleri üzerine polisin söz konusu bara operasyon düzenlediği ve hem küçük kızın hem de zanlıların suçüstü yakalandığı belirtildi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ