20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük aşıklara BÜYÜK CEZA
16 Nisan 2011 Cumartesi 21:07

Küçük aşıklara BÜYÜK CEZA

Sevgilisine kavuşmak için 7 yıl demir parmaklıklar ardında bekleyecek

 Abbas ELMAS

 

“Gönül Ferman Dinlemez” Atasözünü sık sık kullanırız toplum olarak. İki insan bir birini sevdi mi onların kavuşmasını isteriz duygularımızı öne çıkararak. Ülkemiz son günlerde yaşanan Küçük Bir Aşk Masalıyla sarsıldı desek abartmış olmayız sanırız. Kız henüz 13, erkek ise 19 yaşında birbirlerini sevmişler sevmesine ama bu sevgi parmaklıklara takıldı. Bu çocukları birbirlerini sevdi belki, ancak onların yaşları itibarıyla düşünemeyeceklerini ebeveyinleri de mi düşünemedi ki hukuk ve toplumsal etik hiçe sayıldı.

 

Bugün Manşetimize taşıdığımız olay 13 Yaşındaki S.K. ile 19 Yaşındaki Serkan İpek’in öyküsü. 17 Eylül 2010 tarihinde 13 yaşındaki S.K ile ilişkiye giren ve doğaya aykırı cinsi münasebet suçlamasıyla tutuklanan Serkan İpek, yargı süreci devam ederken nişanlandığı yaşı küçük sevgilisine kavuşmak için 7 yıl demir parmaklıklar ardında bekleyecek. 19 yaşındaki sanık Serkan İpek, dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhindeki 2 davadan 7 yıl hapse mahkum edildi. Bu arada, davayı izleyen basın mensupları kararın şokunu yaşayan Serkan İpek’in yakınlarının saldırısına uğradı. Ellerindeki makineleri kırılmak istenen basın mensupları darp edildi.

 

Cinsi münasebet ve ailesinden kaçırma

 

Mahkeme Başkanı Gülden Çiftçioğlu, Kıdemli Yargıç Türkay Saadetoğlu ve Yargıç Musa Avcıoğlu’ndan oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada karar Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde Başkan Gülden Çiftçioğlu tarafından okundu.

 

Çiftçioğlu, sanık Serkan İpek aleyhine toplam 9 dava getirildiğini ancak bunlardan 7’sine takipsizlik kararı alındığını belirtti.

 

Zanlı hakkında getirilen davada 19 yaşındaki Serkan İpek’in “13 yaşından küçük kız çocuğuyla cinsi münasebette bulunma ve ailesinden kaçırma” suçundan yargılanacağını anlatan Çiftçioğlu, olayın yaşandığı günle ilgili bulguları aktardı.

 

Kızı evden aldı ve Dikmen kavşağına götürdü

 

17 Eylül 2010 tarihinde sanığın daha önceden tanışarak telefon ve internette görüştüğü S.K’ye cep telefonu ile mesaj atarak “saat altıda seni gelip alacağım” dediğini ancak, küçük kızdan “ailem izin vermez dışarıya çıkamam” cevabını aldığını söyledi. Sanığın daha sonra küçük kızın ailesinin uyumasını bekleyerek saat 00.30 sularında kızın evinin yakınlarına giderek yeniden telefonla aradığını ve dışarıya çıkması için onu teşvik ettiğini kaydeden Başkan Çiftçioğlu, sanığın daha sonra küçük kızı alarak bir süre gezdikten sonra Dikmen kavşağı yakınlarında bulunan ağaçlık araziye götürdüğünü ve sohbet ettikten sonra ön koltuktan arka koltuğa geçerek cinsel ilişkiye girdiklerini anlattı.

 

Cinsel ilişkiye girmeleri sonucunda küçük kızın kızlık zarının yırtılarak kan aktığını anlatan başkan Gülden Çiftçioğlu, sanık ve küçük kızın daha sonra giyinerek olay yerinden ayrıldıklarını kaydetti.

 

 

“Ciddi bir suçtur”

 

Sanığın yapılan şikayet üzerine 24 Eylül 2010 tarihinden itibaren tutuklandığını anlatan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Gülden Çiftçioğlu, sanık Serkan İpek’in 6 ay 14 gün süreyle Merkezi Cezaevinde tutuklu kaldığını söyledi.

 

13 yaşından küçük bir kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girmenin çok ciddi bir suç olduğuna dikkat çeken Çiftçioğlu, bu tür suçlara müebbete varan cezalar uygulanabileceğini belirtti. Sanığa getirilen ikinci davanın ise yasal varisinden kaçırma olduğuna değinen Çiftçioğlu, bu suça da 7 yıla kadar hapis cezası uygulandığını kaydetti.

 

“Buna kimsenin hakkı yok”

 

Kimsenin 13 yaşındaki kız çocuğuyla kendi rızası olsa dahi cinsel ilişkiye girme hakkı ve yetkisi olmadığını anlatan Başkan Gülden Çiftçioğlu, bu tür suçların engellenmesinde sadece ibret verici cezalar uygulanmasının yetersiz kalacağına dikkat çekerek, ilkokuldan üniversiteye varan bir eğitim programı uygulanmasının da gerektiğini kaydetti.

 

Bu tür suçlara kamu menfaatini gözetmek için ibret verici cezalar uygulanması gerektiğini belirten Başkan Gülden Çiftçioğlu, ayni zamanda suçluların da ıslah edilmesinin önemli olduğunu anlattı.

 

7 yıl hapse mahkum edildi

 

Kararı okuyan Ağır Ceza Heyet Başkanı Gülden Çiftçioğlu, sanık Serkan İpek’in hakkında getirilen birinci davadan 7 yıl, ikinci davadan 3 yıl hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı ve cezaların dünden itibaren birlikte uygulanmasına emir verdi.

 

Basına Çirkin Saldır

 

Bu arada,davayı izleyen basın mensupları kararın şokunu yaşayan Serkan İpek’in yakınlarının saldırısına uğradı. Ellerindeki makineleri kırılmak istenen basın mensupları darp edildi

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ