23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kronik yorgun musunuz?
15 Mayıs 2013 Çarşamba 13:49

Kronik yorgun musunuz?

Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu hastalıktan korunmak için yapılabilecekleri şöyle sıraladı:

Normal bir yorgunluktan farklı olarak uzun süre devam eden ve yatak istirahatiyle düzelmeyen kronik yorgunluğun belirtilerinin hafıza ve konsantrasyon bozuklukları, uyku bozuklukları, tedaviye dirençli kas ağrıları, çeşitli eklemlerde oluşan ağrılar (eklemde şişlik ve kızarıklık olmadan), baş ağrısı, sık ve tekrarlayan boğaz ağrısı, boyun ve koltuk altındaki lenf bezlerinde hassasiyet olduğunu söyleyen Anadolu Sağlık Merkezi İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu hastalıktan korunmak için yapılabilecekleri şöyle sıraladı:

 

"Stres yönetimi uygulamak, düzenli olarak günde 8-10 saat uyumak, hafif tempolu fiziksel egzersizler yapmak, düzenli ve dengeli beslenmek, ideal kiloda kalmak, hayata iyimser bakabilmek ve iş yoğunluğundan sıyrılıp dinlenmeye zaman ayırmak."

 

Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu, kendinizi sürekli halsiz hissediyor, müracaat ettiğiniz doktorunuz tarafından yakınmalarınız ile ilgili yapılan laboratuvar testleriniz normal bulunuyor, yakınmalarınız 6 aydan daha uzun süre devam ediyorsa ve aşağıdaki sorulardan 4 veya daha fazlasına “evet” diyorsanız kronik yorgunluk sendromu ile karşı karşıya olabileceğinizi belirtiyor.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ