18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Kontrol sizde”
05 Mayıs 2011 Perşembe 12:22

“Kontrol sizde”

KKTCELL, “Kontrol Sizde” servisini hayata geçirdi.. İşte cihazın özellikleri:

Kuzey Kıbrıs Turkcell, “trafikte daha kontrollü sürüşe olanak sağlama” olanağı veren “Kontrol Sizde” servisini hayata geçirdi. Araca takılan cihaz sayesinde sürücü 100 km hızı aştığında sisteme tanımlı yakınlarına kısa mesaj gönderiliyor…
 

Kuzey Kıbrıs Turkcell, “trafikte daha kontrollü sürüşe olanak sağlama” olanağı veren “Kontrol Sizde” servisini hayata geçirdi.


Kuzey Kıbrıs Turkcell, dün, bu amaçla Lefkoşa-Köşklüçiftlik’te, sürücülere tanıtıcı broşür dağıttı.
“Kontrol Sizde” servisi, araca takılan bir cihaz vasıtasıyla araçların 100 km hız sınırını aşınca serviste tanımlı kişi veya kişilere uyarı mesajı gönderiyor.


Serviste amaçlanan, “bireylerin daha dikkatli sürüş ve seyir kurallarına azami hassasiyet göstermesini sağlayarak muhtemel kazaların önüne geçmek”.


Araca takılacak donanım aylık 19 Euro’ya 24 ay taksitlendirilebiliyor ve servis kullanımı için gerekli donanım bedeli dışında 9.90 TL’lik bir servis ücreti alınıyor.
 

 


Direkoğlu: Amaç otokontrollü sağlamak


Kuzey Kıbrıs Turkcell Katma Değerli Servisler Uzmanı Mehmet Direkoğlu, broşür dağıtımının gerçekleştiği yerde basına yaptığı açıklamada, sistemin yer belirtmeksizin sadece tarih-saat ve hız bilgilerini tanımlı kişilere gönderdiğini, kesinlikle üçüncü şahıslar, polis ve güvenlik birimleri ile bağlantısı olmadığını vurguladı.


Direkoğlu, amacın sosyal sorumluluk projesi ile sürücülerin otokontrolle daha duyarlı sürüş yapmaları, düzenli ve kontrollü seyri sağlamak olduğunu ifade etti.


Direkoğlu elde edilen gelirin 1 yıl boyunca Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nin çalışmalarına aktarılacağını da ekledi.Avcı: 10 bin rakamına çıkmak


Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı da, içinde bulunulan Trafik Haftası nedeniyle ilgili ve yetkilileri bir kez daha uyarmak istediklerini bildirdi.


Avcı, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in 3 yerleşim biriminde yaptığı üst geçitler ve hayata geçirdiği Trafik Eğitim Parkı’yla önemli projelere imza attığını kaydederek, eğitim parkında bugüne kadar 6 bin 5 yüz öğrencinin eğitim gördüğünü ve sene sonuna kadar 10 bin rakamını hedeflediklerini belirtti.
Bahse konu otokontrol sisteminin iş araçlarında da bulunması gerektiğini söyleyen Avcı, sürücülerin kendisinin olmayan araçları daha sorumsuz şekilde kullandıklarını ve yolda kontrolden çıkarak devrilen çoğu aracın da iş aracı olduğunun görüldüğünü dile getirdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ