15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Komşu şaşırmış!
24 Nisan 2011 Pazar 18:04

Komşu şaşırmış!

Stefanu'dan Eroğlu'nun sözlerine 'şaşırtan' cevap...

Kıbrıs Rum Yönetimi Sözcüsü Stefanos Stefanu, Rum Yönetimi Başkanı Hristofyas’ın hiçbir zaman “savaşa hazırız” demediğini, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun Hristofyas’ın açıklamasıyla ilgili yorumunun kendilerini şaşırttığını söyledi.


Güney Kıbrıs’ta yayınlanan Haravgi “Başkan Hiçbir Zaman Savaşa Hazırız Demedi… Kıbrıslı Türk Lider Derviş Eroğlu’nun Açıklamaları Şaşırttı” başlığıyla yansıttığı haberinde, Stefanu, tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Başkan Hristoyfas tarafından asla böyle bir açıklama yapılmadı. Başkan bu konuda Sayın Eroğlu’na mektup gönderecek” denildiğini yazdı.
 

 

Çarptırıldı


Türk ve Kıbrıs Türk medyasını, Hristofyas’ın paskalya nedeniyle RMMO kışlalarını ziyareti sırasında yaptığı açıklamaları “çarpıtmakla” suçlayan Stefanu, “Başkan, bu açıklamalarında birkaç kez; Kıbrıs sorununun barışçıl çözümü yönünde çalışıyoruz ve Milli Muhafız Ordusu, ihtiyaç olması halinde sadece caydırıcı güç olarak kullanılmak üzere hazırlıklı olmalıdır vurgusunu yaptı” dedi.

 

 

Düşünmeden tereddütsüz yorum


Rum Sözcü, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun “düşünmeden ve tereddüt etmeden yorumlar yaptığını, bunun gerek müzakere prosedürünü gerek Kıbrıs sorununun çözüm çabaları ışığında var olması gereken siyasi ortamı zedelediğini” öne sürdü.
 

 

Stefanu, açıklamasında, “Liderler, basın aracılığıyla ortaya konulan çarpıtılmış ve veya var olmayan açıklamalara -Sayın Eroğlu’nun bu örnekte yaptığı ve hedefi bu olmasa da gereksiz gürültüye neden olduğu gibi- teyit etmeden yanıt veremezler” ifadesini de kullandı.
 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ