16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koltuklu eylem!
23 Nisan 2011 Cumartesi 17:39

Koltuklu eylem!

Sendikal Platform, dün Başbakanlık önünde “koltuklu eylem” yaptı

Başbakanlık önüne siyah poşete sarılmış, turuncu kurdeleli bir koltuk getiren eylemciler, basın açıklaması yaptıktan sonra “Dertleri koltuksa işte koltuk, alsınlar hayrını görsünler” diyerek koltuğu Başbakanlık girişinde bırakarak ayrıldı.


Eylemde konuşan KTAMS Genel Sekreteri İbrahim Gencal, bu eylemle “iktidar olduğunu sananların trajikomik halini kamuoyunun gündemine taşıdıklarını” savunarak, bir süre önceki kabine değişikliğinin, hükümetin, halk ve ülke sorunlarından ne kadar uzak olduğunu gösterdiğini ileri sürdü.


KTOEÖS Genel Başkanı Tahir Gökçebel de, “Yönetenler koltuk derdine düşmüşse, anayasayı değiştirsinler, kaç tane milletvekili varsa hepsi de bakan olsun” dedi.Gökçebel, ülkenin en büyük problemlerinden birinin nüfus olduğunu kaydederek, 15 bin işsizin olduğu bir ülkede 40 bin kayıt dışı çalışan bulunduğunu; bu yapının devamı ve kaçakların sistem içinde kalması yönünde icraatlar yapıldığını savundu.


KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil de, eski Çalışma Bakanı’nın 40 bin kaçak işçiden bahsettiğini, Çalışma Dairesi’nin kaçak işçi belirlemekle görevli 6 çalışanı bulunduğunu ve 1 yılda sadece 256 kaçak tespit edildiğini söyledi.Bu kişilerin geri gönderilmesinde de sorun yaşandığını, TC Lefkoşa Büyükelçiliğin geri göndermeden vazgeçilmesini istediğini savunan Şener Elcil, “Yapılanlar komiktir, kukla bir hükümetle karşı karşıyayız. Sadece sandalye gündemiyle, toplumu ilgilendirmeyen meselelerle toplum meşgul ediliyor. Sorunları dikkate alan yok. O halde bu makamlarda niye oturuyorlar diye sormak bizim görevimiz” diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ