16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Kolay Ekmek’ çocukları büyüledi
30 Eylül 2013 Pazartesi 12:48

‘Kolay Ekmek’ çocukları büyüledi

Sihirli Sahne Kukla Tiyatrosu, çalışmak istemeyen tembel bir kurdun başından geçenleri anlatan “Kolay Ekmek” oyunuyla çocukları büyüledi

Sihirli Sahne Kukla Tiyatrosu’nun “Kolay Ekmek” isimli oyununun Büyük Han’daki galası, çocukları büyüledi. Çocuklu ailelerin büyük ilgi ve beğenisiyle karşılanan Kolay Ekmek oyununun galası nedeniyle Büyük Han’da bayram havası esti.

Slovenyalı kukla tasarımcısı ve artisti Mateja Arhar, heykeltraş ve grafik tasarımcı Naz Atun ile besteci Mehmet Atun’dan oluşan Sihirli Sahne Kukla Tiyatrosu, Kolay Ekmek oyununun gala gösterimini, 28 Eylül Cumartesi günü tüm kukla severler ve özellikle de çocuklar için ücretsiz olarak Büyük Han’da sahneledi.

 

Hem İngilizce hem Türkçe

Ataol Behramoğlu’nun Dünya Halk Masalları kitabından alınarak yorumlanıp, kukla tiyatrosuna uyarlanan Kolay Ekmek oyunu, aynı anda hem İngilizce hem de Türkçe dillerinde oynuyor.

 

Tembel bir kurdu anlatıyor

Kuklalarını, 8 yıl Slovenya’nın Maribor Kukla Tiyatrosu’nda kukla tasarımcısı ve artisti olarak çalışan Mateja Arhar ile SECOND projesinin düzenlediği Lefkoşa Surlariçi Çarşısı Logo Yarışmasında birincilik kazanan Naz Atun’un birlikte tasarladıkları ve oynadıkları, müziklerini ise Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu "Passatempo", "Alice Harikalar Diyarında" ve "Philip Hotz'un Öfkesi" isimli tiyatro oyunlarında besteci ve piyanist olarak görev yapmış Mehmet Atun’un yaptığı “Kolay Ekmek” isimli oyun, çalışmak istemeyen tembel bir kurdun başından geçenleri anlatıyor.

 

Eğlenceli bir dil kullanıldı

Kolay yoldan karnını doyurmanın yollarını arayan kurdun maceralarını, komik ve eğlenceli bir dille anlatan tek perdelik oyun, okulların açıldığı bu günlerde çocuklara, çalışmadan başarılı olamayacakları mesajını veriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ