20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC’ye yatırım yapın
03 Mayıs 2011 Salı 14:03

'KKTC’ye yatırım yapın'

KKTC üzerindeki izolasyonları anlatıp İslam ülkelerine seslendi

Birleşik Arap Emirliklerinin Sharjah eyaletinde düzenlenen 13’ncü Ticaret Fuarı ve 14. Özel Sektör toplantısına katılan KTTO Yönetim Kurulu üyesi Salih Çeliker, İslam Ülkeleri iş adamlarını KKTC’ye yatırıma ve işbirliğine çağırdı.

 

Çeliker’in temasları

Ekonomi ve Enerji Bakanlığınca oluşturulan heyetle Sharjah’ye giden Salih Çeliker, 24-26 Nisan tarihleri arasında İslam Konferansı örgütü, İslam Sanayi ve Ticaret Odası ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ekonomi Bakanlığı tarafından düzenlenen 13. Ticaret Fuarı ve 14. Özel Sektör Toplantısına katıldı ve çeşitli İslam Ülkelerinin Ticaret ve Sanayi Odası Başkan ve temsilcileri ile de görüştü.

 

Atun KKTC üzerindeki izolasyonları anlattı

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun Başkanlığındaki heyet bu arada, İslam Konferansı Örgütü Kalkınma Bankası Genel Sekreteri ile KKTC ve İslam Ülkeleri arasındaki işbirliği ile yatırımları geliştirme konularında görüş alış verişinde bulundu.Sunat Atun ayrıca Sharjah Televizyonundan naklen yayınlanan ve KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanlı olarak tanıtılan foruma katıldı. Forumda KKTC’nin ekonomik yapısını ve iş iklimi ile KKTC’ye uygulanan ambargo ve izolasyonları anlatan Atun, Türkiye, Cezayir, ve Benin temsilcilerinin katıldığı forumda verdiği bilgi ve sorulara verdiği yanıtlarla formun hakimi durumuna geldi ve izleyicilerde olumlu izlenimler bıraktı. Sharjah’da yayınlanan gazeteler de Sunat Atun’u, KKTC’nin Ekonomi ve Enerji Bakanı olarak okuyucularına tanıttı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ