18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC Telsim’le kitaplarına kavuştular
11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:03

KKTC Telsim’le kitaplarına kavuştular

Türk ve Dünya edebiyatının önemli yazarlarının romanlarının da hediye edildiği törene, Orta Öğretim Dairesi Müdürü Mehmet Savaş Kortay ve KKTC Telsim Satış Müdürü Recep Pehlivan da katıldı.

Pehlivan: Kitapların büyülü dünyasını keşfe çağırıyoruz

Törende açıklamalarda bulunan KKTC Telsim Satış Müdürü Recep Pehlivan, Erenköy Lisesi’nin yeni dersliğinin açılışı esnasında Milli Eğitim eski Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun, Telsim’in bu yöndeki çalışmalarını dikkate alarak, okul kütüphanesinde kitap ihtiyacı olduğunu söylediğini hatırlattı. Pehlivan, “Bizler, internet okuryazarlığının bilgiye ulaşmayı çok kolaylaştırdığı çağımızda, bu kolaylığın, öğrencilerimizi kitap okumaktan uzaklaştıracağı kaygısını taşıyoruz. Bu kaygıyla da her vesile ile kitap bağışı yaparak öğrencilerimizi kitapların büyülü dünyasını keşfe çağırıyoruz” dedi.

KKTC Telsim’in, günümüz geçlerini okumaya teşvik etmeyi en önemli sosyal sorumluluk alanlarından biri olarak gördüğünü vurgulayan Pehlivan, ”Bu kitapları da Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı’ndan alarak, eğitime iki yönlü katkı yapmayı arzu ettik” dedi.

 

Yıkıcı: Kitaplar insan hayatına güzellikler katar

Kitapların insan hayatına güzellikler kattığını belirten Erenköy Lisesi Müdüresi Betül Yıkıcı, değerli eserlerin, insanları araştırmaya, sorgulamaya ve farklı bakış açıları ile hayata bakmaya teşvik ettiğini söyledi. Okul kütüphanesinin Aralık ayında hizmete girdiğini ifade eden Yıkıcı, “Kütüphanemizin açılışından bu yana çeşitli kuruluşlardan kitap desteği alıyoruz, fakat Telsim’in vermiş olduğu destek çok büyük ve çok değerli bizler için. Yapmış olduğu tüm projelerde duyarlılığını gösteren Telsim, bu bağış ile sadece okulumuza değil, ihtiyaç duyduğumuz kitapları, gelirleri eğitim için harcanan Eğitim Vakfı’ndan temin ederek, eğitime çift yönlü katkı koydu” dedi.

KKTC Telsim’in, gençlerin kişisel gelişimine katkıda bulunacak kitapları hediye etmesinden duyduğu mutluluğu ifade eden Yıkıcı, Telsim’in eğitime kattığı değerler için teşekkür ederken, KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay’a teşekkürlerini sundukları belgeyi takdim etti.

 

Kortay: Nitelikli kitaplar armağan edildi

Törende bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Orta Öğretim Dairesi Müdürü Mehmet Savaş Kortay, “Özellikle, burada bulunmamızın anlamını çok iyi kavramamız gerekiyor. Gençlerimizin kendilerini geliştirebilmeleri için KKTC Telsim, Erenköy Lisesi öğrencilerimize birbirinden değerli, nitelikli kitaplar armağan etti. Her birey kendine veya öğretmenlerine sorar, ‘Ben hangi kitapları okumalıyım?’ Buna sizler karar vereceksiniz. İhtiyacınız olan, ilgi alanınıza giren kitapları okuyarak kitapların sizleri farklı dünyalara götürmesine izin vereceksiniz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ