22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC Telsim Meliz Redif ile gurur duyuyor
12 Mayıs 2011 Perşembe 11:03

KKTC Telsim Meliz Redif ile gurur duyuyor

KKTC Telsim’in iletişim sponsoru olduğu Meliz Redif rekor üstüne rekor kırıyor.

KKTC Telsim’in sponsorluğunda, uluslararası alanlarda göstermiş olduğu başarılarla Ülkemizin adını duyuran Milli Sporcumuz Meliz Redif, birinciliklere doymuyor.

10 Mayıs’ta, Türkiye’de, Konya’da düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Atletizm Şampiyonası'nda, Girne Amerikan Üniversitesi adına yarışan Redif, 400 metrede 52.93’lük derecesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye rekorunu kırdı. Kendisine ait olan 53.42’lik eski rekoru kıran Redif’e ödülünü Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi ve Naili Moran Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ali Güreş’in elinden aldı.

Kariyeri boyunca göstermiş olduğu başarılar ve kırdığı rekorlar ile Kuzey Kıbrıs Halkı’nın ve KKTC Telsim’in gurur kaynağı olan Redif, 2011’e, Almanya’da gerçekleştirilen ‘Güney Almanya Şampiyonası’’nda 400 metrede 53.04’lük dereceyle, 23 yaş altı Türkiye Salon ve Büyükler Türkiye Salon rekorlarını kırarak başlamış, ardından Viyana’da gerçekleştirilen ‘Indoor Classic Vienna EAA Salon Permit Uluslararası Yarışması’’ 400 metrede 53.19’ luk derecesi ile rakiplerini geride bırakarak, büyük bir mutluluk daha yaşatmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ