16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC Telsim: Gelin birlikte çalışalım
05 Mayıs 2011 Perşembe 11:00

KKTC Telsim: Gelin birlikte çalışalım

KKTC Telsim’in, Kıbrıslı Genç yetenekleri bünyesine dâhil etmek için başlattığı proje hakkında bilgiler veren İnsan Kaynakları Müdürü Ayça Kut, Telsim’in, Kıbrıslı genç yetenekleri aradığını vurguladı…

KKTC Telsim, ODTÜ Kariyer Günleri’nde, gençlerle buluştu. Telsim İnsan Kaynakları Müdürü Ayça Kut, ODTÜ’lülerle yaptığı sohbet toplantısında, iş dünyasında rekabetin artmasıyla şirketlerin adaylardan beklentilerini arttığını, adayların, bu rekabet ortamında kendilerini farklılaştırmaları ve geliştirmeleri gerektiğine değinerek, KKTC Telsim’in Kıbrıslı Genç yetenekleri bünyesine dahil etmek için başlattığı proje hakkında bilgi verdi.

Kut: Telsim’e başvurun

Ayça Kut, Telsim’in, mevcut ve ileride ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve şirketin yetenek havuzunu güçlendirip, geleceğin liderlerini, Telsim içerisinden çıkarmak için yüksek potansiyele sahip Kıbrıs’lı genç yetenekleri aradıklarını belirterek, telekomünikasyon sektörüne ilgi duyan ve her zaman daha fazlası için çaba sarfeden ODTÜ’lü öğrenci ve genç mezunları Telsim’e başvurmaya davet etti.

Çalışan memnuniyeti

Telsim’in, her yıl Hay Group tarafından düzenlenen Çalışan Memnuniyet Araştırması’nda, çalışanları tarafından tercih edilen işveren olmasının kaynağının, çalışanlarına sunduğu kariyer ve öğrenme fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine olanak veren deneyimler yaşatmasından kaynaklandığını vurgulayan Kut, uluslararası ve aynı zamanda yerel köklere sahip olan bir şirket olmanın tüm avantajlarını çalışanlarına sundukları ve sunmaya devam edeceklerini belirtti.

ODTÜ Kariyer Günleri’nde öğrenciler ise, Telsim tarafından sunulan bilgilere ilişkin olarak şunları söylediler.

Ali Varol

 “Kapsamlı bir program oldu. KKTC Telsim öğrencilere verdiği değer hakkında ve VODAFONE un dünyanın her yerinde olduğu gibi KKTC’de de fark yarattığı ve yaratacağı konusunda bizleri bilgilendirerek, sektörün öncüsü olmak istediklerini aktardılar. Öğrencilerin isteği üzerine, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu öğrencileriyle teknolojiyi geliştirme amaçlı bazı konularda işbirliği konusunda da bir takım çalışma yapmaya çok olumlu baktılar. Bu da bizleri gerçekten mutlu etti. Telsim’e teşekkür ediyoruz.”

Anıl Kayagil

“Gerçekten KKTC Telsim hızlı bir gelişim göstererek, KKTC de büyük bir ivme yakalamış durumda. ODTÜ öğrencileri olarak bizler, bugün KKTC Telsim yetkilisiyle birlikte olmaktan çok mutlu olduk. Gelişmeye önem veren uluslararası bir firmanın çalışma olanakları, standartları ve bir çok konuda bilgi sahibi olduk. Teşekkürler KKTC Telsim.”

Fikri Fırat

“Gerçekten dün akşam kampüsümüzde yararlı bir programdaydık. KKTC Telsim bence son zamanda çok yararlı işler çıkartıyor. Bizimde, Telsim’in bir parçası olabileceğimizi düşünüyorum. KKTC Telsim'in kampüsümüzdeki kariyer günleri kapsamında gerçekleştirdiği programdan ötürü; programı düzenleyen Genç girişimciler Topluluğu yetkililerine ve KKTC Telsim’e çok teşekkürler.”

Murat Serttaş

“Öncelikle, KKTC Telsim’e okulumuza geldiği için ve bize yaptığı güzel sunumundan dolayı teşekkür ediyorum. Program kapsamında Kuzey Kıbrıs Telsim ile birlikteydik. Birçok öğrenci Kuzey Kıbrıs Telsim ile tanışma fırsatı buldu. Yetkili, bizlere iş fırsatlarını anlattı, şirketin ve sektörün son durumunu paylaştı. İlerde kariyer anlamında Telsim’de çalışmak konusunda çok olumlu fikirlerimiz oldu.”

Hazal Çıkar

''KKTC Telsim'in büyüyen bir şirket olduğunu bugün Ayça Hanım'dan öğrenmiş olduk. Bundan 8 ay öncesine kadar bize yakın gözükmeyen KKTC Telsim, son aylarda üniversitemizdeki tüm öğrencilere dokunan bir yaklaşım sergiledi.''

Anıl Selim Sürmeli

”Kariyerimiz ile ilgili neler yapabileceğimize dair güzel yönlendirmeler veren Ayça Hanım'a ve KKTC Telsim ailesine çok teşekkür ederiz. Ne iyi oldu da geldiniz ve bizi aydınlattınız!''

Deniz Özlü

''Bir telekomünikasyon firmasının, marka imajını düzelterek, her geçen gün abone artışı yaşadığına tanık oluyoruz. Demek ki KKTC Telsim'in bünyesinde çalışanlar tam da benim hayal ettiğim çalışma arkadaşlarından oluşuyor. Kıdemli İnsan Kaynakları Müdürü Ayça Kut'a vaktini bizim gibi öğrencilere ayırdığı için çok teşekkür ederiz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ