22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“KKTC kendi kendine yeter”
16 Nisan 2011 Cumartesi 16:37

“KKTC kendi kendine yeter”

Eroğlu: 'Gerekli adımlar atılırsa olumlu gelişmeler olacak'

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, kendisinin ilk hükümet kurduğu 1985 yılında turizmin önemine uygun olarak Turizm Teşvik Yasası’nı yaparak 30 bin yatak ve ulaşım sorununun çözülmesi halinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) kendi kendine yeterli olacağı tespitini yaptıklarını söyledi.


Eroğlu, dün, Başaran Ulusoy ve Ersan Keleşoğlu başkanlığındaki Türkiye Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ile Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) heyetlerini kabul etti.
 

 

Gerekli adımlar atılırsa

olumlu gelişmeler olacak

Cumhurbaşkanı Eroğlu, bugün turizmle ilgili proje yapan TÜRSAB ile KITSAB’ın 40 bin yatak öngörmesinin önemli olduğuna işaret ederek, ulaşım sorununun çözümü halinde KKTC’nin inanç, sağlık, kongre turizmi gibi pek çok alanda rahatlıkla gelişebileceğini belirtti.


Eroğlu, bir anlaşma olana kadar KKTC Devleti’ne sahip çıkıp geliştirmek zorunda olduklarını anlatarak, turizm konusunda önemli bir kurum olan TURSAB’ın destek ve ilgisine teşekkür etti. Türkiye’de bu yılın “Kuzey Kıbrıs Yılı” ilan edildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, gerekli adımların atılması halinde turizm alanında olumlu gelişmeler olacağına inandığını belirtti.
 


Ulusoy: Tanıtıma devam edilmeli


TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da kabulde yaptığı konuşmada, 2011 yılının Türkiye’de “Kuzey Kıbrıs Yılı” ilan edildiğini anlatarak, tanıtıma sadece bu yıl değil her yıl devam edilmesi gerektiğini söyledi.


Ulusoy, hedeflerinin; 40 bin yatak ve kurulacak hava taksi sistemiyle turizmde önemli gelişme olacağını belirterek, kendilerine KKTC’de bina tahsis edilmesi halinde, Ankara ve İstanbul’daki gibi 4 yıllık turizm meslek lisesi kurabileceklerini de kaydetti.


Ulusoy, bunun dışında Türkiye - KKTC işbirliğiyle Kuzey Kıbrıs’ta uluslararası bir turizm fuarı yapmayı hedeflediklerini de kaydetti.Keleşoğlu: Başarmak zorundayız


KITSAB Başkanı Ersan Keleşoğlu ise, konuşmasında, TÜRSAB ile birlikte Kuzey Kıbrıs’ı pazarlamaya yönelik çalışmaların sürdüğünü belirterek, bunu başarmak zorunda olduklarını ve başaracaklarını söyledi.


Keleşoğlu, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun görüşme masasında elinin güçlenmesinin, ülke ekonomisinin güçlenmesine bağlı olduğunu kaydederek, bu konuda üzerilerine düşeni yapacaklarını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ