20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“KKTC çadırı kurulacak”
21 Nisan 2011 Perşembe 14:44

“KKTC çadırı kurulacak”

Türkiye’nin merkezi yerlerinde çadırlarla ülkenin tanıtımının yapılacak...

Yurdagül BEYOĞLU

 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, KKTC yılı dolayısıyla Türkiye’nin merkezi yerlerinde oluşturulacak çadırlarda Kıbrıs Türk kültürünün tanıtılacağını söyledi.

 

Ülkeye özgü ceviz macunu, hellim gibi yiyeceklerin sergileneceği çadırın TÜRSAB ve belediyeler tarafından finanse edileceğini kaydeden Üstel, çalışmaların hız kazandığını ifade etti.

 

Turizm Bakanı Ünal Üstel, İzmir’de katıldığı Turizmciler Haftasında 2011 KKTC yılı adına çok önemli açılımlara adım atıldığını kaydetti.

 

Bu vesileyle KKTC’yi medyada ve yerel yönetimler düzeyinde daha fazla tanıtma fırsatı bulduklarını kaydeden Üstel, Ekonomik nedenlerle kapatılmak zorunda kalınan Otelcilik ve Turizm Okulu’nun (OTEM) TÜRSAB ve TC Turizm Bakanlığı katkılarıyla yeniden eğitime açılmasının sözünü de aldıklarını dile getirdi.

 

 

“Keşif bedeli çıkacak”

 

“Ekonomik sıkıntılardan dolayı tamir edemediğimiz otelcilik okulumuzu tekrar hizmete açmak için TÜRSAB’la keşif bedeli çıkaracağız” diyen Üstel, okulun çok büyük bir ihtiyaca cevap vereceğini söyledi.

 

TC Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın 13 Mayısta TÜRSAB Başkanı Yıldırım Ulusoy’la birlikte KKTC’ye gelerek Otelciler Birliği’nin bir ödül törenine katılacaklarını anımsatan Üstel, Günay ve Ulusoy’un tanıtım açısından KKTC’ye büyük yardımlarda bulunduğunu kaydetti.

 

 

“Tanıtımlar artıyor”

 

Türkiye ziyaretinde İzmir Ticaret Odası, İzmir Valisi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ile de temaslarda bulunduklarını anımsatan Üstel, 2011’in “Kuzey Kıbrıs Yılı” ilan edilmesiyle tanıtım için yardım sözü aldıklarını; ilerleyen günlerde Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya gibi büyük yerleşim birimlerinde tanıtımların artırılacağını bildirdi.

 

 

“Kıbrıs Türkü’ne özgü yiyecekler ikram edilecek”

 

Üstel sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yılı büyük şehirlerde ön plana çıkarmak için önemli merkezlerde aktif faaliyetler yapmanın hazırlığı içindeyiz. Düşüncemiz ise şu: pano, broşür gibi çalışmalar olacak ve önemli merkezlere bir tanıtım çadırı kuracağız. Burada da ziyaretçilere hellim, ceviz macunu gibi ülkemize özgü yiyeceklerden ikram edeceğiz”

 

Belli aralıklarla da folklör ekiplerinin gösterilerinin olacağını vurgulayan Üstel, Türkiye’deki çalışmaların finans kısmını TÜRSAB ve Belediye Başkanlarının üstleneceğini sözlerine ekledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ