12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“KKTC Basını özgür”
15 Nisan 2011 Cuma 15:00

“KKTC Basını özgür”

Eroğlu, Basın-Sen yönetim kurulunu kabul etti

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) yönetim kurulunu kabul etti. Eroğlu, heyeti kabulünde yaptığı konuşmada, KKTC’de gazeteciliğin hem maddi yönden, hem de uğraşta karşılaşılan sıkıntılardan dolayı zor olduğunu söyledi.


 

“Saldırılar Kabul edilemez”


Bir gazetenin kurşunlanması veya bombalanması, bir başka gazetecinin tehdit edilmesinin kabul edilemez olduğunu kaydeden Eroğlu, zaman zaman az da olsa bu gibi olayların yaşandığını ancak bir anda herkesin bu gibi olayları protesto etmesinin sevindirici olduğunu belirtti.


 

“Basın İş Yasası yeniden gözden geçirilmeli”


Cumhurbaşkanı Eroğlu, Basın İş Yasası’nın da günün koşullarına göre yeniden ele alınması gerektiğini söyledi. Basının çalışma koşullarının zorluğunun dıştan bakanlar tarafından dahi görüldüğüne vurgu yapan Eroğlu, iş yasasının bazı güvenceleri de kapsayacak şekilde yeniden gözden geçirilmesinde yarar olduğunu belirtti.Eroğlu, bu konuda üstüne düşeni yapmaya ve yardımcı olmaya hazır olduğunu kaydetti.


 

“KKTC Basını Özgür”
 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, basının özgür olmasının önemine vurgu yaparak, KKTC’de basının özgür olduğunu çünkü her konunun gazetelerde ele alınıp işlenebildiğini söyledi.
Sözü edilen tehditlerin üzücü olduğunu kaydeden Eroğlu, kişilikler hedef alınmadığı sürece her düşünce ve fikrin kaleme alınmasının, o ülkedeki demokrasinin gelişmişliği bakımından bir ölçü olduğunu belirtti.

 


Sıkıntılar Eroğlu’na aktarıldı
 

Basın-Sen Genel Başkanı Kemal Darbaz da, ziyaret amaçlarının basının yürüttüğü faaliyetler ve sıkıntıları hakkında bilgi verip, yakından ilgilenmesini istedikleri sorunlarını aktarmak olduğunu söyledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ