14 Aralık 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC, Festival D’ Anatoliede...
03 Ekim 2012 Çarşamba 13:25

KKTC, Festival D’ Anatolie'de...

KKTC, Paris’teki Anadolu Festivali'ne katıldı

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı, 28-30 Eylül 2012 tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te “Avrupalı Türk Demokratlar Birliği”nin organize ettiği “Anadolu Festivaline (Festival D’ Anatolie)”ne katıldı.

 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, festivale katılan KKTC heyetine Kültür Dairesi Müdürü Nurcan Namsoy ile Turizm Tanıtma Pazarlama Dairesi Müdürü Derviş Gezer başkanlık etti. KKTC’nin tarihi ve  doğal güzelliklerini yansıtan görsellerle donatılmış 36 metrekarelik stantta, genel ve özel ilgi turizmi ve kültürel konularda tanıtıcı  broşürler dağıtıldı. İngiltere’den Dr.Fazıl Küçük Türk Okulu Halk Dansları Gurbu da gösterileriyle festivale katkı koydu.

 

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, konuyla ilgili açıklamasında, Avrupa’daki fuarlarda stant kurmanın, Kuzey Kıbrıs için bir hayli zor olduğu bu dönemde yer aldıkları Paris Anadolu Festivali’nde gösterilen yoğun ilginin kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu belirtti. Üstel, bu tip organizasyonların giderek artacağına işaret ederek, ülkenin tanınması yönünde her türlü ambargoyu delmek için hukuk yolu dahil olmak üzere gereken her türlü çabayı göstereceklerini söyledi.

 

Üstel, atılan adımların küçük olduğunu ancak ülke için süreklilik arzeden tanınma ve tanıtma açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Fransa’da 2 yıldır düzenlenen “Paris MAP” fuarına da katılmayı planladıklarını kaydeden Üstel, bu nedenle Paris’ten ülkeye charter seferlerin başladığını kaydetti.

 

Ünal Üstel, benzer organizasyonlarla geleceğe yatırım yaptıklarını, bunu otellerdeki doluluk oranlarındaki artışlarla da gözlemledikleri belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ