23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Kıyılarda tahribat arttı”
10 Mayıs 2011 Salı 12:45

“Kıyılarda tahribat arttı”

Yeşil Barış Hareketi: “Ülkede kıyı yağmacılığı inanılmaz boyutlarda”

Yeşil Barış Hareketi, “ülkede kıyı yağmacılığının inanılmaz boyutlarda olduğunu” belirterek, kıyılarda, mendirek, rıhtım, dolgu ve benzeri yerlerde 80’i aşkın tahribat saptadıklarını açıkladı.

 

Yeşil Barış Hareketi, “ülkede kıyı yağmacılığının inanılmaz boyutlarda olduğunu” belirterek, kıyılarda, mendirek, rıhtım, dolgu ve benzeri yerlerde 80’i aşkın tahribat saptadıklarını açıkladı.Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir, yazılı açıklamasında, kıyı yağmasının, “Kıyıları Koruma Yasası”nın hazırlanmakta olduğunun duyurulmasıyla tetiklendiğini savundu.

 

 

Yurdumuzun her yeri yağmalanıyor”

 

“Kıyıları Koruma Yasası neden raflarda bekletiliyor” diye soran Sahir, “Ürküntü verici sahipsizliğin sürdüğü yurdumuzun her yanı, gözler önünde yağmalanmaya devam ediyor. Çevresel değerlerimiz rant kaygısı içinde giderek arsızlaşan saldırganlarca kemirilerek her gün biraz daha yıpratılmakta, doğanın dayanma gücü zorlanmaktadır” ifadelerini kullandı.Anayasa’nın koruması altındaki kıyıların öksüz vaziyette çığlık attığını belirten Doğan Sahir, Yeşilırmak’tan Mağusa’ya bütün kıyılarda bir kısmı resmi makamlarca, bir kısmı şahıslarca saldırıların Kıyıları Koruma Yasası hazırlandığı duyurulmasıyla tetiklendiğini ileri sürdü.

 

 

“İmar tavizleri ülkeyi çağdışı karanlıklara sürüklüyor”

 

Doğan Sahir, imar tavizlerinin ülkeyi çağdışı karanlıklara doğru sürüklendiğini ifade ederek, Gemikonağı, Yenierenköy, Yeşilırmak gibi yerlerdeki kıyı yağmalarından örnekler verdi.

 

Daha fazla tahribatlara neden olmamak için, yetkilileri bu yanlışları durdurmaya, vatandaşları da yapılanlara seyirci kalmayarak yaşam haklarına sahip çıkmaya çağıran Sahir, yarın çok geç olmadan ülkenin geleceğinin kurtarılması çağrısında da bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ