15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kıvırcık saçlılar dikkat!
22 Nisan 2011 Cuma 11:50

Kıvırcık saçlılar dikkat!

Saç düzleştirmek saçlara zarar verir mi vermez mi? İşte cevabı:

 

Dümdüz saçların modası hiçbir zaman geçmeyecek gibi görünüyor. Doğuştan düz saçlara sahipseniz bu konuda oldukça şanslısınız; ancak kıvırcık veya dalgalı saçları olanların düzleştiricilerle saatlerce uğraştığını biliyoruz. Peki, saç düzleştirmek saçlara zarar verir mi vermez mi?

 

Brezilya fönü olarak da bilinen bir saç şeklinin son dönemlerde yaygınlaşmasıyla konuyla ilgili bir inceleme yapan Amerikan hükümeti, bazı uygulamaların sağlığa zararlı maddeler içerdiğini belirtti.

 

Özellikle saçların düzleştirilmesi için kullanılan maddelerdeki formaldehit saç tellerine hasar verebiliyor.

 

Saç düzleştirici ürünler ise türlerine göre ayrılıyor. Saçlara en az zarar verecek bir ürün seçmenin önemi de burada ön plana çıkıyor. Saçları kırmayan, uçlarını yıpratmayan ve saçın dayanabileceğinden daha fazla ısı vermeyen bir düzleştirici kullanmak gerekiyor.

 

Islak saçlara ise kesinlikle düzleştirici uygulanmamalı. Nemli saç çok daha çabuk kırılabildiği için bir anda aşırı sıcak bir yüzeyle karşılaştığında saç telleri kırılıyor ve kırıklar oluşuyor.

 

Bu nedenle duştan sonra tamamen kuruduktan sonra ve aşırı sıcak dereceye ayarlamadan saçların düzenleştirilmesi gerekiyor.

 

Saçları her gün düzleştirmek ise yine sorunlara neden olabiliyor. doğal yapısı kıvırcık olan bir saçın düz hale getirilebilmesi için her gün uygulandığında bu ürünler saçın yapısına ve saç diplerine hasar veriyor. Sürekli kullanıldığında kırıklar gibi kepek oluşumunu da tetikleyebiliyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ