21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kitap fuarı açılıyor !
03 Eylül 2011 Cumartesi 13:16

Kitap fuarı açılıyor !

24. Işık Kitabevi Kitap Fuarı açılıyor. İşte fuarın programı :

Açılış gecesi, Kıbrıs Türk siyasetinin önemli isimlerinden Mustafa Akıncı’ya Işık Kitabevi Onur Ödülü verilecek, hayatıyla ilgili sinevizyon gösterimi yapılacak.24. Işık Kitap Fuarı, yıl içerisinde toplumu derinden sarsan ve toplum gündemine giren, iradeye, kurumlara ve kimliğe yönelik yeniden yapılanma adına geliştirilen politikalardan hareketle, “ ‘Biz’ Olmak” temasıyla açılacak. Fuar, 15 Eylül Perşembe gününe kadar sürecek.


 

Ruşen Çakır da geliyor


Bu yıl fuar programında Türkiye’den sosyolog araştırmacı yazar Ruşen Çakır, edebiyat alanından yazarlar Murat Uyurkulak ve Müge İplikçi de konuk olarak yer alacak.Fuar bünyesinde Gençlik Merkezi, Gazeteciler Birliği ve Basın - Sen’in düzenleyeceği geceler de olacak. Gençlik Merkezi’nin düzenleyeceği gecede katılımcılar Kıbrıs yemeklerini tatma imkanı da bulacak.

 Program4 Eylül Pazar günü kokteylli ve Gommalar Müzik Grubu’nun müzikleri eşliğindeki açılışta yazarlar isteyen okurlara kitaplarını imzalayacak.


5 Eylül Pazartesi “Kurumlarımız ve Biz Paneli” Umut Bozkurt, Tuğrul İlter, Erdal Güryay ve Fatma Güven’in katılımıyla gerçekleştirilecek.


6 Eylül Salı günü “Türkiye’de Demokratik Açılım Bitiyor Mu?” isimli söyleşide konuk yazar Ruşen Çakır yer alacak.7 Eylül Çarşamba konuk yazar Müge İplikçi’nin “Keşke Bir Ada Olabilsek” söyleşisi yapılacak.


8 Eylül Perşembe “Hangi Biz” panelinde Niyazi Kızılkürek, Yusuf Suiçmez ve Reşat Şaban yer alacak.9 Eylül Cuma “Kurumlarımız ve Biz - 2” paneli Tuluy Kalyoncu, Bahadır Mahmutoğlu, Aslan Bıçaklı ve Cengiz Alp’in katılımıyla gerçekleşecek.10 Eylül Cumartesi Gürgenç Korkmazel ve İ. Bulut Ünvan “Edebiyatımız Nereden Nereye” paneline katılacak.11 Eylül Pazar “Bize Ne Oldu Böyle” paneline konuşmacı olarak Umut Özkaleli, Turgut Denizli, Faika Paşa ve Mehmet Ekin Vaiz.


12 Eylül Pazartesi konuk yazar Murat Uyurkulak’ın söyleşi yer alacak.


13 Eylül Salı günü Ersen Sururi ve Zeliş'in müzik dinletisinin ardından saat 21.30’da Zekai Altan ve Aysel Bodi’nin “Süreç İçinde Kıbrıs Mutfağı” paneli yer alacak.

 “Gazeteci gözüyle Kıbrıs”

 

14 Eylül Çarşamba Gazeteciler Birliği’nin “Gazeteci Gözüyle Kıbrıs ve Sahiplenmek” paneli, 15 Eylül Perşembe ise "Basın - Sen Gecesi" yer alacak.Tüm etkinlikler Kızılbaş’ta bulunan Gençlik Merkezi’nde saat 20.30’da başlayacak. Hafta içi ve Cumartesi 09.30 - 13.00 ve 17.00 - 24.00 saatleri arası, Pazar ise 17.00 - 24.00 arası kitap satışı yapılacak ve fuar süresince kitaplar % 10 indirimli olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ