12 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kitaba doyarken Biz Olacağız
05 Eylül 2011 Pazartesi 11:06

Kitaba doyarken 'Biz Olacağız'

24. Işık Kitabevi Fuarı kokteylli, müzikli ve coşkulu bir şekilde açıldı! İşte 15 gün süresince her gece renkli etkinliklere imza atılacak fuarın programı:

Işık Kitabevi 24. Kitap Fuarı, dün akşam açıldı. Gençlik Merkezi’nde saat 20.30’da başlayan açılış gecesinde, Kıbrıs Türk siyasetinin önemli isimlerinden Mustafa Akıncı'ya “Işık Kitabevi Onur Ödülü” verilirken, hayatıyla ilgili sinevizyon gösterimi de yapıldı.

 

Kokteylli ve Gommalar Müzik Grubu'nun müzikleri eşliğinde yapılan açılışta, yazarlar isteyen okurlara kitaplarını imzaladı.

 

“Yıl içerisinde toplumu derinden sarsan ve toplum gündemine giren; iradeye, kurumlara ve kimliğe yönelik yeniden yapılanma adına geliştirilen politikalardan” hareketle, "Biz Olmak" temasıyla açılacak fuar, 15 Eylül Perşembe gününe kadar sürecek.

 

Bu yıl fuar programında Türkiye'den Sosyolog-Araştırmacı-Yazar Ruşen Çakır, edebiyat alanından yazarlar Murat Uyurkulak ve Müge İplikçi de konuk olarak yer alacak.

 

Fuar bünyesinde Gençlik Merkezi, Gazeteciler Birliği ve Basın-Sen'in düzenleyeceği geceler de olacak.

 

Gençlik Merkezi'nin düzenleyeceği gecede katılımcılar, Kıbrıs yemeklerini tatma imkanı da bulacak.

 

 

Program

 

Fuarda, dün gece gerçekleşecek açılışın ardından bugün “Kurumlarımız ve Biz” paneli Umut Bozkurt, Tuğrul İlter, Erdal Güryay ve Fatma Güven'in katılımıyla gerçekleştirilecek.

 

Salı günü “Türkiye'de Demokratik Açılım Bitiyor Mu?” isimli söyleşide konuk yazar Ruşen Çakır.

 

Müge İplikçi'nin “Keşke Bir Ada Olabilsek” söyleşisi çarşamba; Niyazi Kızılkürek, Yusuf Suiçmez ve Reşat Şaban’ın konuşmacı olarak katılacağı "Hangi Biz" paneli ise Perşembe akşamı.

 

“Kurumlarımız ve Biz-2” paneli Tuluy Kalyoncu, Bahadır Mahmutoğlu, Aslan Bıçaklı ve Cengiz Alp'in katılımıyla cuma akşamı yapılacak.

 

Cumartesi Gürgenç Korkmazel ve İ. Bulut Unvan’ın katılımıyla "Edebiyatımız Nereden Nereye" panelin var.

 

11 Eylül Pazar "Bize Ne Oldu Böyle" paneline ise konuşmacı olarak Umut Özkaleli, Turgut Denizli, Faika Paşa ve Mehmet Ekin Vaiz katılacak.

 

12 Eylül Pazartesi konuk yazar Murat Uyurkulak'ın söyleşi yer alacak.

 

13 Eylül Salı Ersen Sururi ve Zeliş'in müzik dinletisinin ardından saat 21.30'da Zekai Altan ve Aysel Bodi'nin "Süreç İçinde Kıbrıs Mutfağı" paneli izlenebilecek.

 

14 Eylül Çarşamba Gazeteciler Birliği'nin "Gazeteci Gözüyle Kıbrıs ve Sahiplenmek" paneli, 15 Eylül Perşembe ise "Basın - Sen Gecesi" yer alacak.

 

Tüm etkinlikler Kızılbaş'ta bulunan Gençlik Merkezi'nde saat 20.30'da başlayacak.

 

Hafta içi ve Cumartesi 09.30 - 13.00 ve 17.00 - 24.00, pazar ise 17.00 - 24.00 saatleri arasında kitap satışı yapılacak ve fuar süresince kitaplar yüzde 10 indirimli olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ