19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kırık Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?
01 Eylül 2014 Pazartesi 17:13

Kırık Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Bazen kendi kendimize düşünürüz. Acaba saçlarım neden kırılıyor? Aslında farkında olmadan yaptığımız hareketler sonucu saçlarımız kırılıyormuş. Gelin hep beraber saçların nedenkırıldığını öğrenelim.

Mesela saçlarımızı boyattırdık ve ya rengini açtırdık bu saçların kırılması için en önemli faktörlerden biridir. Ayrıca farkında olmadan yaptığımız birkaç harekette var. Örnek verecek olursak banyodan çıkar çıkmaz saçlarımızı taramak ve havluyla teker teker saç tutamlarımızı kurulamakta saçlarımızı kırıyormuş.

Peki, kırık saçların bakımı nasıl yapılır?

Öncelikle saçlarımızı kirli havadan, tozlu ortamlardan korumamız gerekmektedir. Ayda bir kere çok az da olsa saçımızı kestirmeliyiz. Böylece yeni kırıkların oluşmasını engellemiş oluruz. Özellikle ülkemizde röfle saç tipi aşırı fazladır. Yani kimyasallarla saçın açılması durumunda saç uçları kırılmaktadır. Eğer sizde hem röfleden vazgeçemiyorsanız hem de saç uçlarınızın kırılmasını istemiyorsanız bir kâsenin içerisine bir yumurtanın sarısını, bir çorba kaşığı bal, ılıtılmış zeytinyağını ekleyip saç dibinden saç uçlarına kadar tarayıp streç film yardımıyla sarın ve bekleyin.  Saçınızı açtığınız zaman saç uçlarına ve saç diplerine masaj yapın. Ardından saçınıza uygun bitkisel şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Böylece masrafsız bir şekilde saç kırıklarından kurtulabilirsiniz. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ